Мешканці зруйнованого будинку на Північній Салтівці, що знаходиться за адресою: вулиця Наталії Ужвій, 78, написали петицію до Володимира Зеленського з проханням допомогти у відновленні будинку.
Про це розповіла мешканка будинку Світлана в етері Радіо «Накипіло».
Петицію відправлятимуть поштою на Банкову. Раніше жителі вже зверталися до голови ХОВА Олега Синєгубова та мера Харкова Ігоря Терехова.
Люди вважають, що їх проблеми ігнорують. Ті відновлювальні роботи, які проводяться, вони відвертають увагу. За словами Світлани, будівельники кілька разів працювали з перервами, а потім взагалі закінчилося фінансування і все зупинилося.
Більшість будинків досі мають пошкодження даху й систем зливків, через це будівлі поступово руйнуються зсередини. При цьому в актах експертизи техобстеження про це не сказано.
Якість робіт викликає сумніви навіть у людей, які не розуміються на будівництві. «А нам із родинами треба буде жити далі в цих будинках із тріщинами по стелі та стінах. Тобто або не робиться нічого, або десь щось робиться “аби як”», каже Світлана.
Будинок, що знаходиться поруч по вулиці Н.Ужвій, 82, який був зруйнований російською ракетою березня 2022, досі стоїть як музейний експонат, як додає місцева жителька, під завалами досі залишаються останки загиблих.
«Весь цей час ми благаємо міську владу про комунікацію з мешканцями будинків, які досі не знають, чи повернуться вони додому, а якщо повернуться, то чи не розсиплеться будинок в один день, як картковий, від багаторазового влучання снарядів», — йдеться у зверненні.
Харків’яни звертаються до Президента втрутитися в ситуацію, налагодити комунікацію та сприяти відновленню мікрорайону.
Північна Салтівка стала обличчям російської агресії та символом стійкості харків’ян. Оскільки Північна Салтівка розташована найближче до кордону з РФ, вона стала головною мішенню окупантів та зазнала значних пошкоджень під час перших місяців вторгнення.
Ґвара Медіа написала запит до Харківської міської ради та до Харківської міської адміністрації, щоб дізнатися про допомогу мешканцям цього будинку.
Читайте також
- Райони Харкова: як виглядає місто після повномасштабного вторгнення РФ.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!