Мер Харкова Ігор Терехов оприлюднив декларацію про доходи та витрати за 2023 рік

Денис Глушко - 02 Квітня 2024 | 11:26
Харківській міський голова Ігор Терехов розповідає журналістам про енергетичну ситуацію на Харківщині.

Згідно з декларацією, доходи очільника Харкова та членів його родини становили 1 718 674 грн.

Міський голова Харкова Ігор Терехов оприлюднив декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2023 рік. Про це повідомляє Ґвара Медіа.

  • Доходи Терехова у 2023 році переважно складалися із заробітної плати – у 2023 році мер заробив 1 716 555 гривень (143 046,2 грн у середньому за місяць).

Згідно з декларацією, Терехов як і у 2022 році орендував у Харкові квартиру площею 101,3 м² (власниця – Алла Попова), а також мав у спільній власності з Вікторією Тереховою квартиру площею 69,8 м². Мер оприлюднив домоволодіння в Іспанії, в якому має право проживати його син Андрій Терехов (власник дому – громадянин України Олександр Ясинський).

З 1 вересня 2023 року мер опублікував інформацію про право проживання з орендарем сина Андрія у квартирі в Києві площею 119,7 м². Цей об’єкт належить Віктору Левченко.

Серед цінного майна Терехов вказував годинник Omega Speedmaster Automatic. Щодо цінних паперів, у нього – 15 тисяч паперів номіналом по 1 тис. грн кожен у ТОВ «КУА «Фінекс-Капітал», пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд «Генуя» (загальною вартістю – 15 млн грн).

Мер Харкова у 2023 році орендував автомобіль Mercedes-Benz GL 350 CDI 4 Matic (власниця – Ольга Котельникова), а також спеціалізований фургон Volkswagen Transporter (власник – Павло Степаненко).

У 2023 році Терехов отримав наступний дохід: зарплата за основним місцем роботи – 1 716 555 грн, вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів – 935 грн. Син мера Харкова Андрій Терехов у 2023 році задекларував додаткове благо у сумі – 1184 грн.

Терехов декларував наступні заощадження: готівкою 135 тис. грн, 54 тис. євро і 151 тис. доларів. У банківських установах – 84 938 грн.

Мер Харкова має фінансове зобов’язання на користь Лади Крімерман, яке виникло 20 листопада 2017 року. За ним Терехов взяв позику на суму 10 081 600 грн.

Журналісти Ґвври намагалися отримати дані щодо заробітної плати Терехов запитом до Харківської міської ради, однак юридичний департамент міськради не зміг надати вчасно відповідь на запит. Пізніше у відповіді вказали, що «у виконавчому комітеті Харківської міської ради не створювалися документи, в яких у систематизованому вигляді міститься запитувана інформація про заробітну плату мера Харкова Ігоря Терехова та його заступників».

Читайте також

Харківська міськрада неодноразово ігнорувала запити Ґвара Медіа не надаючи відповідей щодо отриманої гуманітарки під час повномасштабної війни.

«Утворення інформації, що запитується, покладає надмірний тягар» — у Харківській міськраді не відповіли щодо кількості вулиць, які необхідно перейменувати. В міськраді не змогли надати інформацію про кількість топонімів у Харкові, які потребують перейменування в межах Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Про це стало відомо з відповіді на запит журналісту Ґвара Медіа.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.