Маніпуляція. В ефірі нідерландського телешоу дітям дарують секс-іграшки

Ігор Сум - 06 Листопада 2023 | 10:17

Просуваючи тезу занепаду Європи, пропагандисти вже не вперше вдаються до викривлення інформації щодо сексуальної освіти європейців. Цього разу мережею шириться допис, що в Нідерландах дітям в ефірі телешоу дарують секс-іграшки. Чи дійсно це так – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

З серпня мережею ширитися інформація про те, що у Нідерландах нібито в ефірі телешоу дітям подарували секс-іграшки. Допис, що має відео відповідного етеру, ми зустріли на російських інтернет-ресурсах та анонімних Telegram-каналах таких як: «Мрія», «АйДаПрикол», «Чорний лист», «Всевидящее ОКО 🇺🇦 Украина»

На 32-секундному відео дівчата дістають з коробок секс-іграшки та намагаються відгадати їхнє призначення. В описі до відео вказано, що це відбувалося на одному із нідерландських телешоу.

«З раннього віку дітям впроваджують збочені західні цінності та формують в них аморальне мислення…», – йдеться в описі відео.

На 28 секунді з’являється напис нідерландською мовою:

«Невинна фантазія для цих дівчат»

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Відео

Завдяки зворотному пошуку нам вдалося знайти оригінал відео. Це соціальна реклама, яку створила агенція Tosti Creative для нідерландської громадської організації Free A Girl та оприлюднила його у 2017 році. Рекламна кампанія була спрямована на привернення уваги до проблеми дитячої проституції. 

В повній версії відео (1:04) на 33 секунді також присутній напис:

«Жахлива реальність для мільйонів інших», – що підтверджує соціальну спрямованість даного ролика.

На завершенні відео присутній логотип правозахисної організації Free A Girl, а також інформація про ініційований нею захід під назвою «Тиждень боротьби з дитячою проституцією», що проходив у травні 2017 року у Нідерландах.

На сайті організації замовника Free a Girl зазначається:

«Free a Girl звільняє неповнолітніх дівчат від сексуальної експлуатації. На сьогодні ми звільнили 7000 дівчат по всьому світу. Ми допомагаємо постраждалим добитися справедливості, відстежуючи злочинців і борючись з безкарністю».

Суспільний резонанс

Варто зазначити, що відео у 2017 році викликало чималий суспільний резонанс і бурхливе обговорення теми.

Представниця організації Free A Girl Евелієн Хельскен в інтерв’ю нідерландському виданню RTLnews зазначила, що багато молодих дівчат в Азії, часто молодше десяти років, працюють повіями та змушені робити жахливі речі. 

За словами Хелскен, такі види зловживань залишаються для більшості людей далекими подіями, тому важливо, щоб рекламний ролик одразу привернув увагу. 

«З такими типами кампаній можна швидко переступити межу, але ми ретельно продумали рекламу», — каже вона.

Також у компанії Free A Girl підкреслюють, що з дівчатами спілкувалися дитячі тренери та психологи. 

«Це неприємна тема, але це те, що відбувається», – зазначили представники організації.

Підсумуємо:

  1. Це не подарунок секс-іграшок дітям. Це соціальна реклама, мета якої привернути увагу до проблеми дитячої проституції. Ролик наголошує на проблемі прогалини між дитинством дітей в різних країнах та замовчуванні проблеми сексуальної експлуатації дітей;
  2. Це не було телешоу;
  3. Російськими пабліками шириться скорочена версія відеоролика, що має 32 секунди, замість 1:04, що «вириває сутність з контексту».

Висновок: маніпуляція

Над матеріалом працювали: Ігор Сум, Юліана Топольник

Читайте також

  • Фейк. Швидкий заробіток від компанії Main Street Renewal у Facebook
  • Фейк. «Цього разу цукерок на всіх не вистачить»: обкладинка німецького журналу «Titanic» висміює Зеленського;
  • Маніпуляція. В Україні через брак чоловіків подвоїли кількість жіночих купе.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.