Фейк. Швидкий заробіток від компанії Main Street Renewal у Facebook

Анна Орманжи - 05 Листопада 2023 | 11:55

Останнім часом в інтернеті активізувалися шахраї. Вони використовують як старі, так і повністю нові схеми. Одними з найпоширеніших напрямків шахрайства є пропозиції роботи від відомих компаній. Так, до нас у бот «Перевірка» звернулася користувачка з проханням перевірити чи варто відгукуватися на пропозицію роботи у Facebook від американської компанії Main Street Renewal. Про результати нашого дослідження – читайте на сайті.

Що сталося?

Ми спробуємо детально відтворити перебіг подій щодо отримання «пропозиції роботи» від нібито Main Street Renewal.

Отже, пересічна користувачка Facebook з України отримала запит на листування від незнайомої особи Angella Gerald зі США.

«Привіт ласкаво просимо. Отже, це онлайн-вакансія, де все, що вам потрібно зробити, це опублікувати моє майно для продажу на вашому Facebook MARKETPLACE / CRAIGLIST / TURBO TENANT та іншій платформі оренди, і вам заплатять 600 доларів, якщо ви залучите зацікавлених клієнтів, але якщо ви цього не зробите, я зроблю це все одно заплатить вам, але половину 300 доларів за даремно витрачений час, добре, тож це все одно для вас виграш», – пропонує Angella.

Також, однією з вимог онлайн-вакансії є заміна користувачем інформації про місцезнаходження у профілі на таке, що буде відповідати місцезнаходженню будинку.

Звертаємо увагу, що коли Angella попросила змінити дані профілю, вона перейшла на російську мову. Хоча до цього моменту листування відбувалося українською.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Профіль Angella Gerald у Facebook

Розпочнемо наш аналіз з Facebook сторінки angellagerald69 (архів), що пропонує роботу.

Так, за даними профілю, Angella Gerald перебуває у шлюбі та з 24 серпня 2023 року працює рієлтором в компанії Main Street Renewal. Живе у місті Джексонвілл штат Флорида в США та навчалася в Університеті Південної Флориди. 

Профіль містить два зображення, що були опубліковані 5 серпня 2023 року.

Аналіз світлин за допомогою сервісу FotoForensics виявив ознаки редагування. Ба більше, редагування відбувалося за допомогою програми Adobe Photoshop 3.0. 

В профілі більше немає жодної додаткової інформації, що притаманна профілям реальних користувачів як-то:

  • посилання на компанію Main Street Renewal;
  • дописів з будь-якої тематики;
  • підписників тощо.

В сукупності дані проведеного аналізу свідчать про фейковість акаунту Angella Gerald. Проте ми не можемо це стверджувати.

Main Street Renewal

Main Street Renewal — це приватна компанія, яка займається ремонтом будинків і надає послуги з їх оренди. Компанія розташована в Остіні, штат Техас, має філії в 30 містах США.

Ми звернулись до їхнього офіційного акаунту у Facebook з запитом про достовірність подібних пропозицій роботи.

У відповідь нам повідомили, що Main Street Renewal не рекламує свою нерухомість у Facebook. Вся інформація щодо пропозицій міститься виключно на офіційному сайті компанії.

Зауважимо, що на офіційному сайті Main Street Renewal також оприлюднене застереження:

«Якщо ви бачите оголошення про оренду будинків в сервісах Craigslist та Facebook Marketplace то це – шахрайство».

Отже, шахраї у Facebook, використовуючи ім’я американської компанії нерухомості Main Street Renewal, пропонують неіснуючу онлайн-вакансію користувачам у соцмережі.

Подібна схема розрахована на залучення реальних користувачів Facebook з метою використання їхніх акаунтів для розміщення фейкових оголошень про оренду будинків в сервісах Facebook Marketplace, Craigslist, Turbo Tenant та збору інформації про потенційних «клієнтів».

Висновок: фейк, шахрайство

Читайте також

  • Фейк. «Новорічний подарунок кожній українській дитині»: Європейський Союз запустив благодійну акцію
  • Фейк. «Цього разу цукерок на всіх не вистачить»: обкладинка німецького журналу «Titanic» висміює Зеленського;
  • Маніпуляція. В Україні через брак чоловіків подвоїли кількість жіночих купе.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.