Фейк. Швидкий заробіток від компанії Main Street Renewal у Facebook

Анна Орманжи - 05 Листопада 2023 | 11:55

Останнім часом в інтернеті активізувалися шахраї. Вони використовують як старі, так і повністю нові схеми. Одними з найпоширеніших напрямків шахрайства є пропозиції роботи від відомих компаній. Так, до нас у бот «Перевірка» звернулася користувачка з проханням перевірити чи варто відгукуватися на пропозицію роботи у Facebook від американської компанії Main Street Renewal. Про результати нашого дослідження – читайте на сайті.

Що сталося?

Ми спробуємо детально відтворити перебіг подій щодо отримання «пропозиції роботи» від нібито Main Street Renewal.

Отже, пересічна користувачка Facebook з України отримала запит на листування від незнайомої особи Angella Gerald зі США.

«Привіт ласкаво просимо. Отже, це онлайн-вакансія, де все, що вам потрібно зробити, це опублікувати моє майно для продажу на вашому Facebook MARKETPLACE / CRAIGLIST / TURBO TENANT та іншій платформі оренди, і вам заплатять 600 доларів, якщо ви залучите зацікавлених клієнтів, але якщо ви цього не зробите, я зроблю це все одно заплатить вам, але половину 300 доларів за даремно витрачений час, добре, тож це все одно для вас виграш», – пропонує Angella.

Також, однією з вимог онлайн-вакансії є заміна користувачем інформації про місцезнаходження у профілі на таке, що буде відповідати місцезнаходженню будинку.

Звертаємо увагу, що коли Angella попросила змінити дані профілю, вона перейшла на російську мову. Хоча до цього моменту листування відбувалося українською.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Профіль Angella Gerald у Facebook

Розпочнемо наш аналіз з Facebook сторінки angellagerald69 (архів), що пропонує роботу.

Так, за даними профілю, Angella Gerald перебуває у шлюбі та з 24 серпня 2023 року працює рієлтором в компанії Main Street Renewal. Живе у місті Джексонвілл штат Флорида в США та навчалася в Університеті Південної Флориди. 

Профіль містить два зображення, що були опубліковані 5 серпня 2023 року.

Аналіз світлин за допомогою сервісу FotoForensics виявив ознаки редагування. Ба більше, редагування відбувалося за допомогою програми Adobe Photoshop 3.0. 

В профілі більше немає жодної додаткової інформації, що притаманна профілям реальних користувачів як-то:

  • посилання на компанію Main Street Renewal;
  • дописів з будь-якої тематики;
  • підписників тощо.

В сукупності дані проведеного аналізу свідчать про фейковість акаунту Angella Gerald. Проте ми не можемо це стверджувати.

Main Street Renewal

Main Street Renewal — це приватна компанія, яка займається ремонтом будинків і надає послуги з їх оренди. Компанія розташована в Остіні, штат Техас, має філії в 30 містах США.

Ми звернулись до їхнього офіційного акаунту у Facebook з запитом про достовірність подібних пропозицій роботи.

У відповідь нам повідомили, що Main Street Renewal не рекламує свою нерухомість у Facebook. Вся інформація щодо пропозицій міститься виключно на офіційному сайті компанії.

Зауважимо, що на офіційному сайті Main Street Renewal також оприлюднене застереження:

«Якщо ви бачите оголошення про оренду будинків в сервісах Craigslist та Facebook Marketplace то це – шахрайство».

Отже, шахраї у Facebook, використовуючи ім’я американської компанії нерухомості Main Street Renewal, пропонують неіснуючу онлайн-вакансію користувачам у соцмережі.

Подібна схема розрахована на залучення реальних користувачів Facebook з метою використання їхніх акаунтів для розміщення фейкових оголошень про оренду будинків в сервісах Facebook Marketplace, Craigslist, Turbo Tenant та збору інформації про потенційних «клієнтів».

Висновок: фейк, шахрайство

Читайте також

  • Фейк. «Новорічний подарунок кожній українській дитині»: Європейський Союз запустив благодійну акцію
  • Фейк. «Цього разу цукерок на всіх не вистачить»: обкладинка німецького журналу «Titanic» висміює Зеленського;
  • Маніпуляція. В Україні через брак чоловіків подвоїли кількість жіночих купе.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.