Маніпуляція. Боррель зізнався, що ЄС підтримує Україну з власних інтересів, а не з любові до її народу

Анна Орманжи - 31 Березня 2024 | 16:09

Маніпуляція через викривлення змісту заяв посадовців та урядових осіб є поширеною тактикою російської пропаганди. Цього разу пропагандисти поширили новину про те, що верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель в інтерв’ю CNN заявив, що ЄС підтримує Україну з власних інтересів, а не з любові до її народу. Що не так з цією новиною — читайте у матеріалі.

Що сталося?

26 березня російські пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Разговор обывателей на кухне», «Шейх Тамир», «Украина.ру» та багато інших поширили новину про те, що в інтерв’ю CNN представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз підтримує Україну з власних інтересів, а не з любові до її народу.

«Ми не можемо дозволити Росії виграти цю війну, інакше інтересам США та Європи буде завдано величезних збитків. Це не питання щедрості», — таким чином наводяться слова посадовця у дописі.

Цю новину також масово поширили російські ЗМІ, зокрема «ТАСС», «Украина.ру», «RG RU» та багато інших.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Відео, опубліковане у новині дійсно є уривком з оригінальної трансляції інтерв’ю за 25 березня на телеканалі ведучої телеканалу CNN Крістіан Аманпур з Жозепом Боррелем.

Під час інтерв’ю ведуча згадала нещодавній візит Борреля в США щодо надання додаткового пакета військової допомоги для України та попросила його прокоментувати можливість голосування в парламенті щодо ухвалення цього пакету, а також завдала питання щодо можливостей Європи заповнити нестачу зброї та боєприпасів для України.

У відповідь Жозеп Боррель сказав, що ЄС є найбільшим прибічником України, який докладає максимальних зусиль для надання їй допомоги якомога швидше та більше. Він зазначив, що не можна дозволити РФ перемогти, тому що справа не лише в великодушності та підтримці України через любов до українського народу, але й в тому, що це у власних інтересах США та Європи, згадавши про окупацію Криму та військову операцію РФ у Сирії.

«Ми докладаємо всіх зусиль, щоб підтримати Україну якомога швидше та більше. ЄС є найбільш важливим прибічником України, ми надаємо всі види допомоги, ми звертаємось до США з проханням ухвалити додатковий пакет допомоги, щоб продовжувати підтримувати Україну. Ви знаєте, США мають свої резони підтримувати України. Інакше це буде “безкоштовний пропуск” Росії, і ми знаємо, що тоді станеться… згадайте Крим, згадайте Сирію… якщо ви не продемонструєте відданості, сили та справжнього бажання підтримати Україну. Ми не можемо дозволити Росії виграти цю війну, інакше інтересам США та Європи буде завдано великої шкоди. Справа не лише у великодушності, справа не в підтримці України, бо ми любимо українців. Це в наших власних інтересах, а також в інтересах США» — сказав він.

Уривок інтерв’ю з посадовцем опублікувала й ведуча телеканалу CNN Крістіан Аманпур на своїй сторінці в соцмережі Instagram, у дописі вона також наголосила на словах представника ЄС, чому важливо не дати Росії виграти цю війну.

«Ми не можемо дозволити [щоб] Росія виграла цю війну», — каже головний дипломат ЄС Жозеп Боррель. — «Інакше інтересам США та Європи буде завдано великої шкоди. Справа не лише в великодушності… у підтримці України, тому що ми любимо український народ. Це в наших власних інтересах».

Тож, насправді Жозеп Боррель не казав, що підтримка України здійснюється тільки через власні інтереси ЄС та США, а не через любов до українського народу. Пропагандисти вирвали та викривили слова посадовця з контексту заяви про те, чому важливо не дати Росії виграти цю війну, а не в контексті чому ЄС підтримує Україну.

Висновок: маніпуляція

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.