В Україні 27,4% людей споживають тютюнові та нікотинові вироби, тоді як 23% роблять це щоденно. Про це говорять результати всеукраїнського опитування ВООЗ та КМІС, які презентували під час пресконференції в Укрінформі.
Зокрема, за результатами опитування, 42,3% українців заявили, що повномасштабна війна не мала впливу на їхнє споживання тютюну або нікотину. 40,2% опитаних повідомили, що почали споживати трохи більше або значно більше тютюну або нікотину, тоді як 12,6% зазначили, що почали споживати менше або значно менше.
Найбільша частка опитаних, а саме 83,3%, вживають сигарети промислового виробництва. 3,3% опитаних користуються електронними сигаретами або іншими пристроями для вейпінгу, тоді як 3,0% споживають тютюнові вироби для електричного нагрівання.
«Споживання будь-яких нікотинових чи тютюнових виробів в Україні наразі становить 27,4%. Це теперішні споживачі. Натомість важливим показником є щоденне вживання – 23%. З них 37,5% чоловіків та 11,1% жінок. Епізодичні споживачі – 6,8%», — повідомив національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні Андрій Скіпальський.
Зазначимо, що 2,6% опитаних заявили, що вживають кальян з тютюном. Головними користувачами цього виду куріння переважно є молодь.
Середня вікова межа першої спроби куріння сигарет становить 17 років:
- Чоловіки починають курити в середньому у 15 років;
- Жінки – у 19 років.
У середньому щоденними курцями стають у віці 19 років, при цьому чоловіки починають курити щоденно у 18 років, а жінки – у 22 роки.
Дослідження також показали, що освіта є фактором, що впливає на менший рівень поширеності куріння. Серед осіб з вищою освітою лише 14,8% є щоденними курцями, з неповною вищою освітою – 22,6%, а з професійно-технічною або нижчою – 25%.
Читайте також
- Як змінився психоемоційний стан під час війни: Більшість українців оцінюють свій стан як задовільний або скоріше хороший, а емоційно-психологічний стан — як задовільний. Емоційно-психологічний стан оцінюється переважно як задовільний, однак більшість вважає, що він змінився, серед опитаних 39% кажуть, що в гірший бік.
- Попри повномасштабне вторгнення 30% українців задоволені власним життям, йдеться в опитуванні Європейської бізнес асоціації (EBA) і Gradus Research.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!