Виконуючий обов’язки ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради вишу.

«Звісно, він — людина дуже дієва й багато робить для університету. Я вважаю, що це навіть не обговорюється», — відповів Кудряшов на запитання журналістки щодо доцільності роботи Одарченка в університеті.

Водночас спробу нардепа дати хабар Мустафі Наєму задля відновлення пошкодженого російськими ракетами університету він відмовився коментувати.

Хабар Одарченка

21 листопада Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу Андрія Одарченка.

За даними НАБУ, нардеп пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тисяч доларів США. Завдяки хабарю депутат очікував отримати кошти з фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії на ремонт будівлі університету, у якому він обіймає посаду ректора.

Одарченко під час судового засідання заперечив, що давав хабар голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. За його словами, на відео, яке слухали в суді, взагалі не його голос, а адвокати наполягали, що «навіть міміка не збігається».

Разом із тим нардеп визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Також нардеп заявив, що справа проти нього може бути свідченням «політичних чи якихось інших переслідувань».

Мустафа Наєм відмовився коментувати справу з хабарем. На питання журналістці Ґвара Медіа він відповів, що це таємниця слідства.

Андрій Одарченко

Народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Доктор технічних наук. Професор. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (місто Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Член Комітету з питань антикорупційної політики.

29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

Читайте також

  • У партії «Слуга народу» призупинили членство нардепа Одарченка — Радіо Свобода.