Митрополита УПЦ МП Павла Лебедя обвинувачують у виправданні агресії Росії проти України та порушенні рівноправності громадян. Відповідний акт Київська обласна прокуратура направила до суду.

Про це повідомляють в Офісі Генпрокурора.

Правоохоронці заявляють, що священнослужитель виправдовував російську агресію, намагаючись представити її як громадянський конфлікт. У телефонних розмовах з вірянами він сприяв національній, регіональній та релігійній ворожнечі, зазначають в Офісі Генпрокурори із посиланням на висновки експертиз.

Обвинувачений / Фото: gp.gov.ua

«Священнослужитель робив заяви, які виправдовували дії держави-агресора. У своїх виступах він неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них. Також встановлено факти спілкування митрополита зі свідком у кримінальному провадженні, попри відповідну заборону на це у рішенні суду», — йдеться в повідомленні.

  • У січні 2023 року поліція порушила кримінальну справу проти митрополита Павла. Під час промови до вірян Павло висловив свої скарги, що в УПЦ (МП) забрали Успенський собор в Києво-Печерській Лаврі та звинуватив українську владу у різних злочинах.
  • 1 квітня СБУ вручила Павлу підозри за поширення релігійної ворожнечі, заперечення російської агресії та глорифікацію злочинів Росії.
  • Митрополита Павла відправили під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета та забороною публічних звернень, включаючи соціальні мережі. Апеляційний суд підтвердив цей захід.
  • У липні 2023 року Солом’янський районний суд Києва арештував митрополита Павла під підозрою в підривній діяльності проти України, з можливістю внесення застави в розмірі 33 мільйони 300 тисяч гривень. Пізніше його відпустили після внесення застави.
  • 14 серпня 2023 року адвоката підозрюваного Микита Чекмана заявив, що митрополита Павла Лебедя, доставили до кардіологічного відділення однієї з київських лікарень, де йому зробили операцію

Читайте також

19 жовтня Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт №8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією, зокрема Української православної церкви Московського патріархату. «За» проголосували 267 народних депутатів.

УПЦ МП виступила проти законопроєкту про заборону релігійних організацій, пов’язаних з РФ.