Законопроєкт №8371, що Верховна Рада ухвалила 19 жовтня в першому читанні, не відповідає Конвенції з прав людини та Конституції України.

Про це повідомили в Юридичному відділі Української православної церкви Московського патріархату.

«Законопроєкт № 8371, який, як зазначається, забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором, по суті своїм змістом направлений на заборону Української Православної Церкви та порушує права на свободу віросповідання громадян України які належать до УПЦ», — йдеться в повідомленні.

УПЦ МП стверджує, що її намагаються представити як Російську Православну Церкву, а її священнослужителів і віруючих віднести до агентів Російської Федерації. У зв’язку з цим, церква стверджує, що жодні релігієзнавчі експертизи, кримінальні справи чи аргументи про національну безпеку не можуть бути обгрунтуванням для заборони чи обмеження права на свободу віросповідання.

«Проєкт Закону надсилався до Національного агентства з питань запобігання корупції для визначення необхідності проведення антикорупційної експертизи, Служби безпеки України та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів для опрацювання на відповідність зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, у тому числі міжнародно-правовим, та з урахуванням права Європейського Союзу (acquis ЄС)», — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Читайте також

19 жовтня Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт №8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією, зокрема Української православної церкви Московського патріархату. «За» проголосували 267 народних депутатів.

5 жовтня депутати Верховної Ради зібрали необхідну кількість підписів за розгляд у парламенті заборони діяльності Української православної церкви Московського патріархату.