МКІП спільно з ГО «Культурний десант» та мережею книгарень презентували ініціативу «Книга на фронт».

Мета проєкту – підтримати українських захисників та дати можливість розслабитися та абстрагуватися після важкого бойового дня, а також впровадити розвиток культури читання черед військових.

Міністр культури Олександр Ткаченко підкреслив, що цей проєкт — це ще одне свідчення нашої національної єдності та підтримки захисників.

«Росіяни ж воюють із нашими книжками також. Ви самі бачили у звільнених містах: вони виносять і знищують усі книжки українською мовою. Натомість можуть принести маленький бюстик Пушкіна», — зазначив Ткаченко.

Наразі до проєкту долучилося 3 книжкові мережі, це «Клуб сімейного дозвілля», «КМ БУКС» та «Моя книжкова полиця». Логістичним партнером проєкту стала «Нова пошта».

Голова ГО «Культурний десант» Коля Сєрга вважає, що оскільки боронять Україну люди з дуже різними інтересами, то і книги мають бути різноманітними.

«Книжки можуть бути абсолютно різні. Коли ми запускали проєкт, то спочатку ми хотіли взяти команду психологів, щоб вони надали свої рекомендації, які книжки краще читати. І нам дуже крутий психолог сказала, що тут точно не потрібні ніякі списки, і хай те, що люди відчувають, те і відправляють», — зазначив він.

Як долучитися до ініціативи?

  • Необхідно придбати будь-яку книгу в книгарнях, які стали партнерами;
  • Підписати її та залишити на спеціальній поличці;
  • За бажанням, у книгу можна вкласти листівку з побажанням для військових, навіть, додати свої контакти для подальшого листування.

З’явилася мапа просторів з українськими книжками за кордоном.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.