Харків посідає друге місце в країні після Києва за кількістю студентів. Їх частка серед студентів України складає понад 11%.

Попри повномасштабне вторгнення Росії та сусідство Харківської області з РФ, кількість студентів у цьому році не змінилась, порівняно з минулими роками. Про це 19 вересня повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина під час інвестиційного форуму Kharkiv: Restart у Києві.

«Протягом останніх років на Харківщині навчалося 110-120 тисяч студентів. Попри повномасштабне вторгнення РФ, університети Харкова не зупинили свою роботу. Кількість студентів, яка є зараз, не зменшилась», – розповіла Юлія Гришина.

Також представниця МОН закликала інвестувати в університети Харкова та області та допомагати їм у відбудові. Адже, попри усі фактори, вони продовжують працювати та активно розвиватися.

«Саме зараз, на другий рік повномасштабного вторгнення, тут молодь, тут провідні науковці та інновації. Це говорить про довіру молоді, батьків до університетів Харківщини»

А от щодо іноземних студентів ситуація складніша – багато з них виїхали і повертатися до Харкова не планують через наближеність до кордону з РФ та безпекову ситуацію в місті та країни. Однак, на думку Юлії Гришиної, з цим також потрібно працювати.

«Ситуація складна, але університети знаходять виходи. Сьогодні декілька країн відмовилися визнавати дипломи України, оскільки в нас онлайн-формат навчання. Це факт і ми це знаємо, з цим потрібно працювати. Зараз декілька українських університетів відкривають свої філіали за кордоном, деякі намагаються покращувати якість онлайн-навчання. Також можна будувати укриття. І якщо в Харкові це складно, бо дійсно бояться приїжджати студенти, усі інші університети я закликаю будувати укриття і намагатися відновлювати навчання», – пояснила представниця МОН.

Читати також:

  • МОН та Мінцифри презентують проєкт для школярів «Укрліт».
  • У харківському метро побільшало учнів — Терехов.
  • У МОН пояснили, коли відбудеться перехід на 12-річну систему в школах.