Спортсмени Харківської області отримали 435 медалей на міжнародних змаганнях у 2023 році.

Про це повідомив начальник Управління у справах молоді та спорту Харківської ОВА Костянтин Ананченко під час брифінгу.

За його словами, 153 нагороди були здобуті в олімпійських видах спорту, 233 — у неолімпійських, а 49 медалей вибороли спортсмени з інвалідністю. Згідно з рейтингом Мінмолодьспорту, за підсумками 2023 року Харківщина посіла друге місце після Київської області за результатами в олімпійських та неолімпійських видах спорту.

«Сьогодні лишається рівно 100 днів до початку ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор, які пройдуть у Парижі. Це визначна подія і для України, і для харківських спортсменів», — сказав Ананченко.

Він також зазначив, що за підсумками чемпіонату світу з водних видів спорту у 2023 році українська збірна здобула олімпійську ліцензію в артистичному плаванні в дуеті. Наразі ще тривають змагання в інших видах спорту, за результатами яких спортсмени Харківщини мають шанс потрапити на Олімпійські ігри, сказав посадовець.

Крім того, цьогоріч харківські важкоатлети та борці отримали нагороди на чемпіонатах Європи та світу. Зокрема, на європейській першості з важкої атлетики Каміла Конотоп виборола три золоті медалі, Петро Заліпський став срібним призером у ривку, а Світлана Самуляк завоювала «золото», «срібло» і «бронзу» й посіла третє місце на Кубку світу.

На чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби бронзову медаль виборов Ярослав Фільчаков. Харків’янки Поліна Бугрова та Євгенія Кантемир стали бронзовими призерками міжнародного турніру з бадмінтону «Uganda International Challenge 2024». На юніорському чемпіонаті світу з біатлону “срібло” завоював Степан Кінаш з Харківської області. Спортсмени Харківщини вибороли три золоті та дві бронзові медалі на Кубку Європи з сумо.

• У Харківській області внаслідок збройної агресії РФ пошкоджено або зруйновано 49 об’єктів спортивної інфраструктури. На їх відновлення потрібно понад 1 мільярд 14 млн гривень.