До топу потрапили компанії Порошенка-молодшого, Ріната Ахметова, Віктора Пінчука та Ігоря Коломойського.
Доходи лідерів української переробної промисловості впали в 1,4 раза. У топ-10 компаній переробної промисловості потрапили 7 компаній металургійного комплексу та 3 компанії харчової промисловості. Жодна з них не знаходиться у Харківській області. Про це стало відомо з дослідження Опендатабот.
«Сукупний дохід топ-10 компаній переробної промисловості скоротився майже у півтора рази за перший рік повномасштабної війни. Лідери ринку – металургійні та харчові компанії – заробили 240,46 млрд. Через початок повномасштабної війни вибули з топу такі гіганти, як ММК Ілліча та Азовсталь», – ідеться в повідомленні.
За 2022 рік переробні компанії заробили понад 240 мільярдів, що у 1,4 раза менше, ніж у 2021 році. У топ-10 потрапили одразу три компанії групи СКМ Ріната Ахметова: Запоріжсталь, Камет-Сталь та Запоріжкокс. На компанії Ахметова припадає 42% від сукупного доходу топ-10 підприємств сфери.
До рейтингу найкращих бізнесів у сфері переробної промисловості також увійшли дві компанії Віктора Пінчука (EastOne): Інтерпайп Ніко Тьюб і Дніпросталь. Разом на підприємства Пінчука припадає 11% від загального доходу топ-10.
Бізнес-група Приват Ігоря Коломойського також потрапив до топ-10 – йдеться про Нікопольський завод феросплавів. У перший рік повномасштабного вторгнення завод у Нікополі втратив половину доходу та із заробітками у 11,39 млрд грн спустився на три пункти рейтингу.
На противагу металургам, компанії харчової промисловості у перший рік повномасштабної війни збільшили свої статки, Так, Катеринопільський елеватор, що належить групі МХП Юрія Косюка, збільшив дохід на 11%. Компанія Олексія Порошенка Рошен (група Укрпромінвест) – на 4%. Збільшивши свій дохід на 2%, до рейтингу також потрапила компанія Дельта Вілмар Україна.