Уряд під час виїзного засідання у Харківській області ухвалив рішення про направлення додаткових 6,8 млрд грн на реалізацію програми єВідновлення.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду на Харківщині.
З цих коштів 2,4 млрд грн будуть спрямовані на ремонти житла українців, зокрема на дрібні, середні й капітальні ремонти. Шмигаль зазначив, що програму фінансує Світовий банк.
Ще 4,4 млрд грн будуть направлені на фінансування житлових сертифікатів. Цей компонент фінансує Банк розвитку Ради Європи.
Нагадаємо, за програмою єВідновлення 19 148 людей отримали грошову допомогу для ремонту житла, що було пошкоджене внаслідок бойових дій. Усього на рахунки заявників було нараховано 1,77 мільярда гривень.
Як отримати допомогу за програмою єВідновлення?
- Крок 1. Подати заяву про пошкоджене майно через застосунок або портал Дія чи в ЦНАП;
- Крок 2. Відкрити рахунок єВідновлення в банку (до або під час подання заяви). Оформити картку для компенсації можна онлайн, завантаживши застосунок банку-партнера, чи офлайн, звернувшись до кол-центру або відділення банку-партнера програми: А-Банк, izibank, monobank, ПриватБанк, ПУМБ, Raiffeisen Bank, Sense Bank, sportbank;
- Крок 3. Подати заяву про отримання допомоги через Дію;
- Крок 4. Чекати на дзвінок комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги;
- Крок 5. Дочекатися в Дії сповіщення про рішення комісії;
- Крок 6. Отримати гроші на картку єВідновлення.
Витратити компенсацію можна лише на товари та послуги компаній-партнерів, яким банк видав МСС-коди 5211 (магазини будівельних матеріалів та пиломатеріалів), 5231 (магазини скла, фарби та шпалер) та 1520 (підрядники в галузі будівництва).
Читайте також
- Станом на 1 травня за програмою компенсації житла, зруйнованого внаслідок російської агресії, мешканці Харківщини придбали 277 квартир та 79 приватних будинків, найбільшу кількість з яких куплено у Харкові та Чугуївській громаді.
- Більшість населених пунктів Чкаловської громади були окуповані з березня 2022 року. Ґвара Медіа відвідали Чкаловське та навколишні населені пункти, щоб дізнатися як громада відновлюється після бойових дій та окупації.
- Куп’янський район ледь не щоденно потерпає від російських обстрілів. Ґвара Медіа відвідала Шевченкове, щоб дізнатися як селище відновлюється після бойових дій та окупації.