Начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, мера Харкова Ігоря Терехова, начальника управління Нацполіції Харківщини Володимира Тимошенка та начальника Харківського гарнізону Сергія Мельника не допитували по справі колишнього керівника управління СБУ в Харківській області Романа Дудіна. Про це під час судового розгляду розповів прокурор по цій справі Владислав Фомченков, передає журналіст Ґвара Медіа.
Він також зазначив, що є ризик незаконного впливу на свідків, аби уникнути кримінальної відповідальності.
«У ході судового розгляду встановлено, що має намір допитати в якості свідків у кримінальному провадженні Синєгубова, Терехова, Тимошено, Мельника … та інших осіб, показання яких підтверджують винуватість Дудіна в інкримінованих кримінальних правопорушеннях», – говорить прокурор Фомченков.
Нині встановленою послідовністю спочатку розглядають докази, а вже потім перейдуть до допиту свідків.
5 березня відбулося засідання по справі Дудіна в Апеляційному суді Києва – захисники колишнього начальника управління СБУ в Харківській області оскаржували рішення Шевченківського районного суду Києва про тримання під вартою, проте апеляція залишила цю скаргу без розгляду.
Нині ухвалою Шевченківського райсуду Києва Роман Дудін утримується під вартою до 14 квітня 2024 року. Про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою просив прокурор. До цього термін був до 18 лютого 2024 року.
Його обвинувачують у вчиненні одразу трьох злочинів за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) та ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України.
Що відомо про справу Романа Дудіна
- Роман Дудін очолював управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року;
- Президент України Володимир Зеленський звільнив його після робочої поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді очільник держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто»;
- У лютому 2022 року Дудін запевняв, що Харківщина надійно захищена, а управління СБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до окружної дороги Харкова;
- 11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану.
На цю тему
Перед судом над ексначальником СБУ Харківщини Дудіним сталася бійка – ВІДЕО. До зали засідання перед початком суду намагався потрапити активіст, проте йому перешкоджали це зробити працівники служби судової охорони.