У США та Німеччині підтвердили зміни в державній політиці, аби дозволити Україні використовувати надану цими країнами зброю для ударів по території РФ з певними обмеженнями, але не надали точних деталей щодо цих обмежень, повідомляють в Інституті вивченні війни (ISW).
31 травня речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт заявив, що Україна має «право за міжнародним правом захищатися» від російських атак і що Україна може використовувати надану Німеччиною зброю «для цієї мети».
Гебештрайт зазначив, що російські сили наступають на Україну «в районі Харкова з позицій у прикордонному районі Росії», але не уточнив, чи Німеччина дозволить Україні лише використовувати зброю, надану Німеччиною, для удару по території Росії поблизу Харківської області.
Водночас посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер 31 травня конкретно заявив, що уряд Німеччини дозволив Україні використовувати німецьку зброю для «захисту від нападів на [Харківську область] з прикордонної території Росії», а деякі західні ЗМІ аналогічно повідомили, що Німеччина географічно обмежила Україну у використанні наданої ФРН зброї проти прилеглої російської прикордонної зони (ймовірно, мова йде лише про Бєлгородську область) для захисту північної частини Харківської області.
Інші західні країни продовжують наголошувати, що вони не вводять жодних обмежень на використання зброї, яку вони надають Україні.
Інститут вивчення війни з посиланням на Радіо Свобода наводить слова міністерки закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс Слот, що її держава не виступатиме проти використання Україною F-16 для знищення військових цілей на території Росії для самооборони.
На цю тему
Раніше видання Голос Америки підтверджувало цю ж інформацію щодо дозволу Україні використовувати надану німецьку зброю для ураження цілей на території Росії, щоб захистити Харківську область.
ISW: Росія хоче розпочати другу фазу наступу на Харківщині. Підкріплення для російських військових на Харківщині свідчить про те, що вони, ймовірно, намагаються відвести українські сили з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створюють «буферну зону» на півночі Харківської області. Таким чином Росія хоче розпочати другу фазу наступу в регіоні.