Харківський бізнесмен Олександр Ярославський отримує виплати з облбюджету за звання «Почесний громадянин Харківської області», повідомила депутатка Харківської обласної ради Галина Куц в ефірі телеканалу «Еспресо».

Згідно з інформацією, наданою депутаткою, Олександр Ярославський отримав щомісячну стипендію у розмірі 16 750 гривень як почесний громадянин Харківської області. За пів року його отримані кошти перевищили 100 тисяч гривень.

«Ярославський — почесний громадянин Харківської області. Там стипендія складає 16 750 грн на місяць. Її дають, якщо людина окремо звернулась по стипендію», — зазначила Куц.

За словами депутатки, Рінат Ахметов, який також має звання почесного громадянина Харківської області, не отримують подібну стипендію. Куц висловила цікавість щодо причин такого вибору.

Звання «Почесний громадянин Харківської області» мають 59 осіб, з них 56 отримали стипендії загальною сумою понад 5,4 мільйона гривень. Олександр Ярославський отримав звання у 2006 році.

Олександр Ярославський обіцяв продати свою моторну яхту 2011 року Kaiser від Abeking & Rasmussen та використати отримані кошти на відновлення Харкова. Проте, за даними журналіста Михайла Ткача, яхту досі не було продано, попри її виставлення на продаж за 49,5 мільйони євро у травні минулого року.

Хто такий Олександр Ярославський

  • Олександр Ярославський — український бізнесмен, колишній співвласник УкрСиббанку та президент харківського ФК «Металіст» (2005–2012). Також є президентом групи DCH (Development Construction Holding). Він був включений до списку 322 громадян України, проти яких були введені російські санкції 1 листопада 2018 року.
  • 9 лютого 2022 року невідомий автомобіль зіткнувся з пішоходом на автодорозі «Київ-Харків-Довжанський». Пізніше стало відомо, що це сталося під час наїзду на кортеж Олександра Ярославського. На місці ДТП були знайдені номери автомобіля 0018, які належали одній з машин кортежу. Наступного дня бізнесмен вилетів з України до Лондона. Того ж дня, керівник МВС Денис Монастирський звільнив начальника поліції Харківської області Станіслава Перліна через спробу фальсифікації справи про ДТП з кортежем. 12 лютого Генпрокурор Ірина Венедіктова закликала Ярославського повернутися в Україну, оскільки чоловік, який зізнався у скоєнні ДТП, не з’явився на суд.