6 вересня, на судовім засіданні щодо знесення трамвайних колій на вулиці Весніна, Харківську міську раду зобов’язали надати документи, які підтверджують законність демонтажу колій. Наступне засідання відбудеться 20 вересня о 10.
Представники міськради знову не з’явилися на суді. На початку засідання розглядали запитання, щодо долучення до справи третю особу від громадської організації «Мережа антикорупційних центрів», однак суд вирішив не робити цього.
Пізніше з’явилася представниця департаменту інфраструктури ХМР, яка також була минулого разу. Вона принесла клопотання, однак через запізнення, його не розглядали на суді.
Під час суду розв’язували питання, які саме документи хочуть отримати позивачі від міської ради. Активісти надали перелік, який складався з 5 пунктів, а саме:
- Рішення ХМР, на підставі якого проводили роботи;
- Розпорядження відповідальних департаментів;
- Документ, який вказує на джерело та об’єм фінансування робіт;
- Уся проєктна документація на виконання робіт;
- Документи, які встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва.
Суд задовольнив клопотання та зобов’язав міськраду надати документи. Наступне засідання відбудеться 20 вересня о 10:00.
23 серпня представники Харківської міської ради не прийшли на судове засідання, через, що розгляд справи довелося перенести.
Що відомо про суд?
Троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.
Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.
Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.
Про який маршрут йдеться?
До повномасштабного вторгнення трамвайний маршрут на вулиці Весніна з’єднував Індустріальний район із центром. До міськради була створена навіть петиція з проханням залишити колії, однак у травні минулого року, під час боїв навколо Харкова, комунальники почали їх прибирати.
У вересні внаслідок обстрілу міста під час ремонту на Весніна загинув один працівник. Роботи тоді продовжили.
Дивіться також
- Ґвара Медіа провела опитування серед містян, чи підтримують вони рішення знесення трамвайних колій.