На Сумщині військові, які були мобілізовані з місць позбавлення волі, знищили поліцейську автівку, а в Берліні зʼявився банер «Ми не обслуговуємо українців безоплатно. Зароби собі на обід сам!». Фейкотня 01.07 – 07.07

Фактчек Редакція - 07 Липня 2024 | 17:58

Добірка найактуальніших фейків та маніпуляцій цього тижня, розвінчані фактчекерами боту ПЕРЕВІРКА, в одному дайджесті.

03.07.2024

Фейк. На Сумщині військові, які були мобілізовані з місць позбавлення волі, знищили поліцейську автівку

Телеграм-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) поширив інформацію про те, що на Сумщині військовослужбовці ЗСУ із числа «зеків-наркоторгівців» знищили автомобіль поліції.

«Після чергового «рейду» місцевих поліцейських, які намагаються відловити наркоторговців із 53 омбр, «тростянецькі наркобарони» вирішили відповісти – і вдарили по поліцейській машині, яка стояла в сусідньому селі. Чим саме били невідомо, але машина згоріла повністю.

До цього моменту командир 53 омбр на всі запитання поліцейських відповідав, що “в бригаді таких військовослужбовців немає”. Цікаво, що скажемо комбриг після такого: чи здасть своїх підлеглих, чи продовжить прикривати їх за частку від наркоторгівлі?» йдеться у дописі Телеграм-каналу.

Як доказ, автори допису публікують фото знищеного автомобіля.

Проте, чи дійсно на Сумщині військові, які були мобілізовані з місць позбавлення волі, знищили поліцейську автівку – далі в нашому матеріалі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

04.07.2024

Фейк. Банер у кафе в Берліні: «Ми не обслуговуємо українців безоплатно. Зароби собі на обід сам!»

З 25 червня пропагандистські Telegram-канали, зокрема «RT на русском», «Vadym Sava», «Мрія», «Бабка знает всё!», «Русская Весна Z : спецоперация на Украине и Донбассе», «Кот Костян – официальный канал» та інші почали масово поширювати новину про те, що німецький заклад Cafe Berio, який знаходиться у Берліні, розмістив вуличний банер з написом «Ми не обслуговуємо українців безоплатно. Зароби собі на обід сам!». За доказ російські публікації містять 2-х секундне відео та зображення – скріншот з даного відео, який видають за фотографію від підписника RT, зроблену їм біля кафе.

«WIR BEDIENEN UKRAINER NICH KOSTENLOS VERDIENE DIR DE MITTAGESSEN SELBST!», – частина тексту, яку можна розгледіти на банері.

Новину також поширили російські акаунти в соцмережах Х, зокрема «Советский, злой, твой» та «Новиков Александр», в Instagram, в Youtube (архів), в російській соцмережі «ВКонтакте» та на російських форумах (12).

Що не так з цією новиною – далі в нашому аналізі.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.