Фейк. У Франції спаплюжили 20-метровий прапор України

Анна Орманжи - 28 Лютого 2024 | 10:45

Дезінформація про негативне ставлення та втому від України та українських біженців в країнах ЄС систематично транслюється російською пропагандою через фейкові відеосюжети, зображення, пости у соцмережах тощо. Цього разу пропагандисти поширили інформацію, що під час проукраїнської акції, що відбулася у Франції, місцеві жителі спаплюжили 20-метровий прапор України. Що не так з цією новиною далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

26 лютого проросійський пропагандистський Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) поширив новину про те, що у Франції під час проведення проукраїнської акції, що відбулася у місті Марсель, від асоціації «Марсель-Одеса», місцеві жителі спаплюжили 20-метровий прапор України.

«Місцеві жителі виступили проти цієї ініціативи. Так, група небайдужих марсельців підбігли до прапора, почали топтати та стрибати на ньому, плюватися, а один із них навіть помочився».

Новину також поширили російські ЗМІ, зокрема «Московский комсомолец» (архів) та користувачі на російських форумах (архів).

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Фотографія, яку використали у своїй новині пропагандисти, була опублікована на офіційній сторінці Facebook французько-української асоціації «Марсель-Одеса» (Association “Marseille-Odessa”).

22 лютого асоціація дійсно опублікувала світлину про проведення акції (архів) з розгортанням великого прапора України на сходах до станції Сен-Шарль у місті Марсель.

«У Марселі, звичайно, немає Потьомкінських сходів, які мають 192 сходинки. Але є сходи до станції Сен-Шарль. Вони також неймовірно красиві, і в Марселі ними пишаються. Ми, одесити, також любимо ці сходи, тому що вони нагадують нам наше місто Одесу», — повідомила у дописі Наталія Добрянська, голова асоціації.

Ми звернулись до асоціації з запитом щодо достовірності інформації поширеної російськими джерелами. У відповідь нам повідомили, що інформація неправдива, жодних невдоволень чи сутичок під час акції не відбувалось. Ба більше, люди підходили і робили фото з членами асоціації біля прапору.

Також в асоціації нам надали додаткові фото та відеоматеріали, жодні ознаки невдоволення місцевих мешканців від час проведення акції – відсутні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.