Фейк. Французькі фермери закидали Посольство України гноєм

Алєся Ященко - 18 Лютого 2024 | 11:07

Мережею шириться відеосюжет про те, що у Франції місцеві фермери закидали Посольство України гноєм. Що сталося насправді – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «Цирк в огне» (архів) поширив новину про те, що французькі фермери у ході мітингів закидали Посольство України гноєм. До допису додане нібито новинний сюжет «EuroNews».

У дописі пропагандистів зазначають, що Посольство України у відповідь на дії фермерів нібито опублікувало офіційне звернення до учасників акції протесу:

«Народ України шкодує, що при перших труднощах французькі фермери спрямували свій гнів на владу своєї країни та народ України».

Мітингарі ж своєю чергою нібито заявили, що вони рекомендують дипломатам не указувати щось тим, чиїм коштом вони живуть вже два роки.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

«EuroNews»

«EuroNews» – це міжнародний цілодобовий новинний телеканал Європи заснований у 1933 році, його головний офіс розташований у місті Ліон, Франція. Телеканал транслює ефіри 12 мовами: арабською, англійською, французькою, німецькою, грецькою, угорською, італійською, перською, португальською, російською, іспанською та турецькою мовами.

Кабельне, супутникове і ефірне мовлення телеканалу доступне в 155 країнах світу (у Європі, Африці, Азії, Австралії, Північній і Південній Америці, а також на Близькому Сході).

Офіційні ресурси англомовної редакції «EuroNews» представлені сайтом, сторінками у соцмережах  Х,  FacebookInstagramTikTokFlipboardDailymotionLinkedin та Youtube каналом.

Тож, першими кроками, ми перевірили сторінку видання «EuroNews» та усі соцмережі і впевнелися, що жодного подібного сюжету у виданні не публікували.

Ми також помітили, що оформлення справжніх роликів «EuroNews», відрізняється від того, який надають фейкороби. Так відео у подібному форматі видання публікує у соцмережі Instagram. У всіх роликах «EuroNews» використовує шаблон для заголовків сюжету, у якому вказано місце подій та назва відео. Такі заголовки, до прикладу, використали у відео від 20 грудня 2023, 22 листопада 2023 та 13 листопада.

У відео фейкоробів стиль заголовка є таким, як і основних субтитрів. Також не вказано місце де відбувались події.

Локація та час подій у відео

За допомогою зворотного пошуку ми з’ясували, що кадри із нібито розкидання гною біля українського посольства були зняті у 2023 році під час протестів французьких фермерів у місті Діжон. Видання «Sky News Australia» опублікувало репортаж про це 19 грудня. На відео зафіксовані дійсно протести фермерів проти підвищення цін на дизельне пальне, підвищення податків, кліматичної та сільськогосподарської політики.

Протести очолювали Національна федерація профспілок сільськогосподарських власників (FNSEA) і Молоді фермери, або Jeunes Agriculteurs (JA), очолювані Арно Руссо та Арно Гайо.

Елементи на ролику, що поширюють фейкороби є такими ж, як на сюжеті з міста Діжон.

Будівля, яку на відео поливають гноєм належить Регіональному державному управлінню в Діжоні й звісно не має відношення до українського посольства.

Порівняння урядової будівлі у Діжоні

Посольство України у Франції

Посольство України у Французькій Республіці знаходиться у місті Париж за адресою авеню Сакс, будинок 21 та має геть інший вигляд.

посольство україин у Франції

На сайті установи і у соціальних мережах Facebook та X немає жодних даних про звернення до французьких мітингарів.

Ми також звернулись до Посольства у Франції з проханням прокоментувати цю ситуацію та очікуємо відповідь.

Тож інформація про те, що у Франції будівлю Посольства України полили гноєм є фейком. Такого сюжету у видання «EuroNews» не було, на відео зображено кадри з протесту фермерів у Діжоні у грудні 2023 року, а українські дипломати не повідомляли про подібні звернення.

Висновок: фейк

Над матеріалом працювали: Алєся Ященко, Топольник Юліана

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.