Фейк. Валерій Залужний звернувся до українців з проханням більше нічого йому не дарувати

Вікторія Горак - 08 Листопада 2023 | 12:06

Тільки-но головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний підтвердив факт гибелі майора Геннадія Частякова, російська пропаганда створила чимало фейків та маніпуляцій щодо цього. Так, мережею поширилося нібито нове відеозвернення Залужного з проханням більше нічого йому не дарувати. Чи дійсно це так — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Проросійські Telegram-канали, такі як-от: «Шейх Тамир», «Радио Труха», «VOBLYA», «Дядя Слава», «СОЛОВЬЁВ» та «На самом деле в Днепре», поширили відеозвернення Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного, який нібито попросив, у звʼязку з загибеллю його помічника майора Геннадія Частякова, більше нічого йому не дарувати.

«Хочу звернутися до всіх громадян України у звʼязку з останніми подіями загибелі мого адʼютанта. Я дякую Богові, що мій день народження вже пройшов, але так само хочу попросити вас: нічого мені не даруйте на Новий Рік, Різдво», — йдеться у відео з пропагандистських пабліків.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Завдяки зворотному пошуку ми знайшли оригінальне відеозвернення Валерія Залужного. Насправді це відео було опубліковане ще 6 грудня 2022 року на офіційній сторінці Головнокомандувача ЗСУ з нагоди Дня Збройних сил України, тоді Валерій Залужний привітав українців зі святом.

«Про що я думаю, а точніше про кого я думаю у День Збройних Сил України? Передусім про полеглих побратимів і посестер та про їхні сімʼї. Ці думки крають моє серце як Головнокомандувача і як батька, чоловіка та сина. Вони змушують повсякчас озиратися на пройдений нами шлях довжиною в майже 9 років. Це шлях воїнів, шлях людей, які мають сміливість і гідність обрати свободу. Він залитий кровʼю, сповнений страждань і болю. Але саме він веде нас уперед, щоб помститися і перемогти. Не залишає місця для страху чи зневіри», — йдеться у першій частині відеозвернення генерала.

Порівнявши відео, яке опублікували фейкороби та оригінальне можна помітити, що міміка Головнокомандувача неприродна та змінена. Та також у відео значно гірша якість, ніж у торішнього.

Зліва — скриншот з відео фейкоробів; Справа — скриншот з оригінального відео

Тож, пропагандисти за допомогою технології діпфейк та заміни аудіодоріжки створили черговий фейк з метою дискредитації Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.

Висновок: фейк, діпфейк  

Читайте також

  • Маніпуляція. В ефірі нідерландського телешоу дітям дарують секс-іграшки;
  • Фейк. «Цього разу цукерок на всіх не вистачить»: обкладинка німецького журналу «Titanic» висміює Зеленського;
  • Маніпуляція. В Україні через брак чоловіків подвоїли кількість жіночих купе.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.