Фейк. В українських супермаркетах ціни почали дублювати в польських злотих

Вікторія Горак - 03 Листопада 2023 | 09:27

Російська пропаганда вже тривалий час поширює тезу про те, що Польща має наміри доєднати до своїх земель частину західної території України. Так, до нас у бот «Перевірка» надіслали світлину, що нібито була створена в одному з українських супермаркетів, з цінником на гречану крупу у гривнях та злотих. Тож чи дійсно це так – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити інформацію, чи дійсно в українському супермаркеті продають товари з подвійними цінниками: в українських гривнях та польських злотих.

«На цінниках з’явилася вартість у «пшекських» злотих, те саме було коли Росія займала території, додавали ціни в рублях», – зазначили автори пропагандистського Telegram-каналу.

Варто зазначити, що ця новина вже розповсюджувалась російськими ЗМІ, такими як: «TOPNews.RU», «Утренний юг»  «ZOV Херсон», в липні 2022 року.

Минулого року фейкороби стверджували, що подвійні цінники зʼявились нібито у Львівській та Тернопільській областях.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми розпочали з того, що дослідили світлину, на ній ми помітити упаковку гречаної крупи під ТМ «Розумний вибір». 

Власником бренду «Розумний вибір» є «АТБ-Маркет», тож придбати товар зазначеної марки, можна лише в мережі супермаркетів АТБ.

Наступним кроком, ми звернулися до мережі супермаркетів «АТБ-Маркет» з проханням надати відповідь чи дійсно в магазинах з’явилися подвійні цінники у гривнях та злотих. Компанія спростувала цю інформацію.

«Доброго дня! В мережі магазинів АТБ всі оплати проходять ТІЛЬКИ у національній валюті – гривні. Можливо, цей цінник – чийсь невдалий жарт, або Photoshop, в магазинах немає такого», – зазначили нам в одному з офіційних месенджерів мережі.

Отже, можемо зробити висновок, що перед нами черговий фейк російської пропаганди зі спробою поширити в інформаційному просторі тезу про Польщу та її «злочинні» наміри. Мережа супермаркетів «АТБ-Маркет» розраховує своїх покупців виключно у гривні.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. «Новорічний подарунок кожній українській дитині»: Європейський Союз запустив благодійну акцію
  • Фейк. Вантажівки «Нової пошти» перевозять військову техніку;
  • Маніпуляція. В харківському супермаркеті «Класс» згорів «Пункт Незламності».
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.