ракетна атака, "Охматдит" у Києві 8 липня 2024 року. REUTERS/Gleb Garanich

Фейк. Дитяча лікарня «Охматдит» — військовий госпіталь, або чергова спроба росіян виправдати військовий злочин

Василина Гав'як - 08 Липня 2024 | 19:47

Мережею шириться інформація, нібито дитяча лікарня «Охматдит», в яку влучили російські ракети, використовувалася як військовий госпіталь. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Сьогодні, 8 липня, військові РФ здійснили масовану ракетну атаку по території України. Зокрема, влучивши, по дитячій лікарні «Охматдит», що у Києві.

Проте, вже не вперше ми стикаємося, що після того, як російська армія порушує закони та звичаї війни завдаючи удару по цивільнім об’єктам, та зокрема дитячій лікарні, на проросійських ресурсах з’являється інформація яка нібито виправдовує ці злочинні дії військовими цілями.

Так, Telegram-канал «Первый Харьковский» опублікував (архів) допис де, повідомляє, що «дитяча лікарня Охматдит, з 2022 року — військовий госпіталь».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Адміністрація медичного закладу 8 липня о 12:25 зазначила (архів), що вранці росіяни завдали ракетного удару по найбільшій дитячій спеціалізованій лікарні України «Охматдит» у місті Київ:

«Пошкоджено корпуси лікарні, зруйновані деякі будівлі медзакладу, вибиті вікна та шибки, є постраждалі».

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зауважив (архів), пошкоджені реанімаційні, операційні та онкологічне відділення. Він розповів, що влучання було в токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.

Пацієнти дитячої лікарні "Охматдит", 8 липня 2024 р. Андрій Єрмак/Telegram
Пацієнти дитячої лікарні “Охматдит”, 8 липня 2024 р. Андрій Єрмак/Telegram

Президент Зеленський у повідомленні про обстріл лікарні наголосив (архів), що лікарня виключно дитяча:

«Дитяча лікарня «Охматдит» у Києві. Одна з найважливіших не лише в Україні, а й у Європі виключно ДИТЯЧА лікарня. «Охматдит» врятував та повернув здоровʼя тисячам дітей. Зараз лікарня пошкоджена російським ударом, під завалами люди, точна кількість поранених і загиблих наразі невідома. Зараз усі допомагають розбирати завали: лікарі, звичайні люди».

У Центрі протидії дезінформації (ЦПД) задля спростування подібних вкидів зробили цілу низку заяв:

«Цей кричущий акт терору Росії проти українських дітей уже не вдасться прикрити жодними вигадками про «військові цілі»!»

Колаж зі заяв ЦПД про російський удар 8.07.2024
Колаж зі заяв ЦПД про російський удар 8.07.2024

Станом на 19:44 8 липня внаслідок атаки на Київ загинули 22 людини, дістали поранень 72.

Тож маємо черговий приклад, коли росіяни намагаються приховати власні злочини проти цивільного населення прикриваючись нібито військовими цілями. Насправді ж, вони обстрілюють житлові квартали, гіпермаркети та ДИТЯЧІ лікарні, а не військові цілі, порушуючи закони та звичаї війни.

Нині документування воєнних злочинів, скоєних росіянами є важливою складової у нашій боротьбі. Проте на жаль, загальну картину скоєних Росією злочинів ми зможемо осягнути тільки згодом.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.