Фейк. В Україні вимагають прибрати з лоба Гаррі Поттера «Z» символіку

Назар Гламазда - 20 Жовтня 2023 | 07:15

Щоденно пропагандисти працюють над висвітленням українців у світі, як радикальних фанатиків, що бачать «зраду» у всьому. Так, цього разу в проросійських пабліках з’явилася інформація, що в Україні нібито створили петицію з вимогою прибрати з лоба Гаррі Поттеру «Z» символіку. Тож, чи дійсно над хлопчиком з Гоґвортсу нависла небезпека — читайте у нашому розборі. 

Що сталося?

Telegram-канал «Харьковчаночка» оприлюднив допис, про те, що українці вимагають видалити шрам з лоба Гаррі Поттера, бо він нагадує російську «Z» символіку. Так, до допису доданий скриншот з сайту Change.org з відповідною петицією:

«Просимо компанії, які займаються виробництвом фільмів про Гаррі Поттера, замінити шрам на лобі в головного героя, оскільки він нагадує символіку російських окупантів, наші діти не повинні це бачити! Пропонуємо використовувати нейромережі для того, щоб змінити малюнок у всіх фільмах серії. Як альтернативу наявному пропонуємо обрати пряму лінію, зірку або український тризуб як символ мужності та боротьби проти спільного ворога».

Автори Telegram-каналу коментують цю новину зневажливими словами на кшталт: «їх боротьба» та «кастрюлєголові» та звертають увагу, що відповідна петиція вже набрала тисячу підписів. Проте на скриншоті можна побачити лише 780. 

Нагадаємо, що на сайті Change.org кількість необхідних підписів для досягнення конкретної мети може варіюватися. Здебільшого вона визначається автором при створенні петиції.

Так, наприклад петиція з вимогою повернути з російського полону азовця Ярослава Бригинця станом на 20 жовтня 2023 року набрала 258 161 тисячу голосів підтримки.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми перевірили сайт, проте не знайшли жодної петиції з подібною назвою.

Наступним кроком ми намагалися знайти авторку петиції Оксани Седюк. Проте, не знайшли жодної петиції за її авторством.

Отже, на сайті Change.org не існує петиції з вимогою прибрати з лоба Гаррі Поттера «Z» символіку.

Висновок: Фейк

Читайте також

  • Фейк. Українські мобільні оператори пропонують безкоштовний річний тариф;
  • Фейк. Олена Зеленська витратила у Нью-Йорку понад мільйон доларів на прикраси Cartier;
  • Фейк. У рекламі німецької бургерної закликають перестати говорити про Україну.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.