Фейк. «Залужний — наш президент»: в українських школах відбувається агітація до майбутніх виборів

Ігор Сум - 26 Листопада 2023 | 14:07

Від початку повномасштабного вторгнення російська пропаганда активно намагається дестабілізувати ситуацію в Україні. Останнім часом ми помітили збільшення дезінформаційної діяльності у напрямі, що відповідає наративу «Українці потребують нового уряду/ дискредитація чинної влади». Яскравим прикладом роботи роспропаганди в цьому напрямку, став допис, що нібито висвітлює протистояння Зеленського та Залужного на майбутніх виборах президента України. Так, в одному з українських ліцеїв нібито закликали підтримати Залужного. За доказ надається напис на дошці. Чи дійсно це так — читайте в нашому матеріалі

Що сталося?

15 листопада Телеграм-канал «Укропский фреш» опублікував новину про те, що нібито в навчальних закладах України дітей агітують за Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, як потенційного кандидата на майбутніх виборах Президента.

«Українських дітей почали агітувати за ЗалужногоУ конфлікт між президентом України та главкомом ВСУ почали включатися звичайні українці, в тому числі діти», коментують автори допису.

На підтвердження своїх слів, автори допису, серед кількох інших фото, наводять зображення одного з навчальних закладів, де на шкільній дошці нібито присутній напис «Залужний — наш Президент».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Для того, щоб ідентифікувати про який саме навчальний заклад йдеться, ми детально розглянули світлини з пропагандистського допису. На одній з них, чітко видно напис «Ласкаво просимо до Селянщинського спортивного ліцею».

На Facebook-сторінці Селянщинського спортивного ліцею імені героїв АТО Олександра Голяченка та Дмитра Литвинчука ми знайшли допис (архів) з аналогічними світлинами.  

Безпосередньо допис в соцмережі Facebook розмістила (архів) волонтерка Ольга Олькина. На сторінку ж ліцею допис поширила Інна Розентригер — заступник директора з навчально-виховної роботи.

Серед інших світлин — в оригінальній публікації є і світлина шкільної дошки.

Проте, насправді на дошці написано(архів) патріотичне українське гасло: «Слава Україні! Героям Слава!».

Ми також отримали спростування і безпосередньо від Інни Розентригер:

«В оригінальному дописі, який з’явився на сторінці волонтерів на шкільній дошці: Слава Україні! Героям слава! Зустріч із місцевими волонтерами була проведена до Дня доброти. Жодна політична агітація у стінах ліцею жодним працівником не проводилася і не проводиться».

Отже, пропагандисти використали світлину зі шкільного заходу, присвяченого «Дню доброти», та додали до неї напис якого насправді не було. Ця дезінформація має на меті, нав’язати читачам думку про те, що в Україні протистояння між кандидатами у майбутні президенти досягло такого рівня, що агітація до виборів відбувається вже і для українських школярів.

Висновок: фейк

Читайте також:

  • Фейк. «Вимагали викуп 500 000 євро за Шані Лук»: поліція відстежила дзвінки з України;
  • Фейк. Сертифікати «Аврори», «АТБ» та«Lidl» до «Чорної п’ятниці»;
  • Фейк. В Україні з’явилася церква «Святого пса Патрона».
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.