Під час судового засідання Дудін розповів, що вважає справу сфальсифікованою, а судять його через політичні мотиви.

31 липня 2023 року Шевченківський районний суд Києва розпочав слухання справи про обвинувачення колишнього керівника управління Служби безпеки України у Харківській області Романа Дудіна.

Під час засідання обвинувачений заявив, що його справа є політичним переслідуванням, яким керує голова Офісу Президента Андрій Єрмак та його колишній заступник Кирило Тимошенко.

«Це класичне сфальсифіковане політичне переслідування, яке повністю спростовується. Мене політично переслідує очільник офісу президента пан Єрмак та Кирило Тимошенко», – розповів ексначальник СБУ Харківщини.

Всі дії, на думку підозрюваного, керівник Офісу Президента виконує за наказом російських спецслужб. На своїй сторінці у Фейсбук 11 вересня 2022 року Дудін звинуватив Андрія Єрмака, його заступника Олега Татарова та колишнього куратора «Слуги народу» на Харківщині Вадима Слюсарєва у співпраці з ФСБ.

«Єрмак і Татаров співпрацюють з ФСБ. Які ще докази потрібні? Тепер вони хочуть посадити мене за те, що саме я не дав здати Харків», – писав колишній керівник управління СБУ Харківської області.

У своєму інтерв’ю Українській Правді 18 липня 2023 року Дудін стверджував, що Єрмак також просував звільнення тодішнього голови СБУ Івана Баканова.

«На той час навколо Зеленського залишилась лише одна людина, яка не була підконтрольна пану Єрмаку – це пан Баканов. Для того, щоб прибрати Баканова, вони шукали і штучно створювали привід його дискредитації», – стверджує Дудін. 

17 липня 2022 року президент України Володимир Зеленський своїм указом усунув від виконання обов’язків голови Служби безпеки України Івана Баканова. Через два дні народні депутати проголосували за його звільнення з посади.

Що відомо

  • Роман Дудін очолював Управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року. Президент України Володимир Зеленський звільнив Дудіна після поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді глава держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто»;
  • У лютого 2022 року він запевняв, що Харківщина надійно захищена, а УСБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до Харкова;
  • 11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану.

Читати також: