У Шевченківському районному суді міста Києва відбулося перше засідання щодо обвинувачення ексначальника СБУ Харківщини Романа Дудіна.

Під час засідання на питання журналіста Ґвара Медіа, що б він сказав голові Харківської обласної військової адміністрації Олегу Синєгубову та міському голові Ігорю Терехову, Дудін відповів, щоб управлінці готувалися.

«Я передам їм тільки одне: «В тюрмі також люди живуть, але хай вони готуються». Їх там дуже чекають. Всі чудово розуміють, хто такий Синєгубов і Терехов», – заявив Роман Дудін.

Нагадаємо, в ексначальника СБУ Харківщини Дудіна відкритий конфлікт з начальником ХОВА Олегом Синєгубовим та мером Харкова Ігорем Тереховим через справу про розкрадання гуманітарної допомоги, придбаної за рахунок держави, після початку російського вторгнення у Харківську область у 2022 році, якою активно займався голова СБУ. 

Після звільнення з посади Дудін публікував відео та дописи з критикою голови Харківської ОВА, військових, міського голови та інших посадовців. Після його заяв в Харківській ОВА провели обшуки та доказів викрадення допомоги не знайшли. 

За словами Олега Синєгубова, на початку повномасштабного вторгнення Дудін намагався захопити владу у місті. А пізніше покинув Харків без наказу. Ексначальник СБУ такі звинувачення спростовує і запевняє, що з 24 лютого за наказом голови СБУ вирушив у Київ.

Довідка

Роман Дудін – колишній очільник Харківського управління СБУ (2020-2022 роки).

Підозрюється у державній зраді, самовільному залишенні військової частини, непокорі.

За даними слідства, 24 лютого 2022 року начальник управління СБ в Харківській області за власною ініціативою почав діяти на шкоду обороноздатності і державній безпеці України. 

В Офісі генпрокурора та Державному бюро розслідувань стверджують, що Дудін залишив місце служби та виїхав за межі Харківської області. На той момент він підпорядковувався командувачу угруповання військ “Харків”. За версією слідства, він виїхав з Харківщини, щоб ухилитися від виконання обов’язків військової служби в умовах воєнного стану.

Читати також:

  • СБУ викрила бойовика, що брав участь в окупації міст на сході України.
  • «Охороняв громадський порядок»: підозрюють мешканця Ізюма.
  • У Чугуєві судитимуть мешканця Великого Бурлука за роботу на окупаційну владу.