Служба безпеки заочно оголосила підозру жителю Харківщини в співпраці з росіянами в розкраданні зерна.
Про це повідомив речник СБУ в Харківській області Владислав Абдула.
Правоохоронці підозрюють 40-річного мешканця Куп’янська, який до повномасштабного вторгнення працював у місцевому підрозділі однієї з найбільших всеукраїнських аграрних компаній.
«Після захоплення російськими військами частини Харківської області чоловік вирішив вислужитися перед рашистами й погодився обійняти фейкову посаду “и.о. начальника отдела Управления сельского хозяйства и продовольствия Военно-гражданской администрации Харьковской области”, яка розміщувалась в окупованому Куп’янську», — розповів представник СБУ.
Слідство переконано, що на цій посаді підозрюваний допомагав російським окупантам розкрадати українські зернові, які зберігалися на місцевих елеваторах, та вивозити їх до РФ.
«Він керував роботою захоплених сільськогосподарських підприємств на окупованій території, погоджував звіти про результати їхньої діяльності, агітував місцевих фермерів перереєстровувати свій бізнес за російським законодавством та сплачувати «данину» до бюджету окупантів», — зазначив Абдула.
Також, за даними слідства, підозрюваний розподіляв протиправні обов’язки між співробітниками відділу, організовував виплату заробітної плати своїм підлеглим російськими рублями та виконував інші організаційно-розпорядчі й адміністративно-господарські функції в інтересах окупантів.
На підставі зібраних Службою безпеки доказів зловмиснику заочно повідомлено про підозру за ознаками ч. 5 ст. 111–1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Наразі підозрюваний знаходиться на непідконтрольній території України. Тривають комплексні заходи для встановлення його місця перебування та притягнення до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, на початок 2022 року в Харківській області було зареєстровано близько 2100 сільськогосподарських підприємств різних форм власності. Серед них 1300 – це малі та середні фермерські господарства – бізнес з площею земель до 200 гектарів. В області налічувалося близько 1300 таких ферм, зосереджених переважно на вирощуванні зернових культур.
Від окупації та бойових дій постраждало понад 630 господарств, у тому числі 54 тваринницьких ферми. Ці підприємства зазнали таких руйнувань, що не можуть відновити роботу вже третій рік поспіль. Найбільше господарств постраждало в Ізюмському районі — 218. У Куп’янському районі постраждали 176 господарств, Чугуївському — 134, Харківському — 59 та Богодухівському — 43.
Читайте також
- СБУ викрила розкрадання бюджетних коштів в одному з Харківських вишів на суму понад 14 млн грн