У харківському центрі поводження з тваринами близько 10 собак з Куп’янська, а загалом у вольєрах на новий дім чекають близько 400 собак та 80 кішок.
Зараз у центрі знаходяться собаки з Куп’янська, господарі яких евакуювались до Харкова, але не мають змоги утримувати великих собак. Тут тварини можуть знаходитися стільки, скільки буде потрібно, поки не вирішиться питання з помешканням, де вони житимуть.
Тварин, які через війну потрапили сюди до притулку, багато. Іноді їх привозять самі господарі, адже немає кому за ними доглядати. Інших – привозили волонтери та військові з деокупованих територій Харківщини. Деяких вже забрали.
У центрі з’явилася нова програма, аби пришвидшити процес пошуку господарів для собак та котиків.
«Випускаємо тварин на вулицю під опіку харків’ян. Кожен може прийти до нас, вибрати собі тварину. Ми ставимо кліпсу, прищеплюємо тварину від сказу і направляємо її до опікуна. Підписуємо договір з людиною, що вона зобов’язується піклуватися про неї. І тоді вже тварина під опікою, нагодована і під наглядом знаходиться на території – на вулиці міста Харкова», – розповідає начальник відділу прилаштування тварин та надання послуг населенню КП “Центр поводження з тваринами” Єлизавета Литвиненко.
Читайте також
«Я допомагаю тваринам, а вони — мені». Історія родини, яка рятувала тварин харківського екопарку. З перших днів вторгнення в Україну екопарк піддавався обстрілу російської артилерії. Протягом березня екопарк регулярно перебував на лінії вогню, що й спричинило загибель сотень звірів.
У харківському екопарку відкрили «Долину Альпаку». Це відкрита територія площею до 4 гектарів, що знаходиться по інший від основної частини парку бік кільцевої.