«Конструкція» – фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва в міському просторі, що проходитиме з 6 по 10 червня 2018 року в місті Дніпропетровськ.  

Подія формулює пропозицію на життя в Україні з точки зору прогресивного розвитку, з важливими етапами переосмислення, деконструкції сталих уявлень, без яких неможлива побудова нової моделі-конструкції культури, самоідентифікації, освіти та демократичного розвитку.

Навіть під час військових дій та спроб дестабілізувати позитивні суспільні зміни активісти культури не бачать інших шляхів, окрім як продовжувати докладати зусиль до розбудови якісно нового культурного середовища.

«Конструкція» звертається до фізичного та уявного образу міста на прикладі Дніпропетровська, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного: простору, відповідальності, майбутнього. За роки існування фестиваль перетворився з соціальної ініціативи в важливий аудіовізуальний фестиваль, один з найбільших в країні, які відвідують міжнародні артисти та аудіовізуальні виконавці.

Вже зараз завдяки цьому можна спостерігати, як зазвичай апатичне місто, сфокусоване на приватних та комерційних інтересах, перетворюється на форпост громадянської активності. Що рухає людьми зараз і змушує їх змінюватись? Яким буде напрямок розвитку у спокійний час? Чи не загасне активність та готовність робити життя кращим?

За час свого існування фестиваль Конструкція, що організовується громадською організацією Сultura Medialna провів декілька років фестивальних подій, в тому числі привозячи відомих артистів. Один із низ Фелікс Кубін, що терафармував Дніпро у 2016.

Фелікс Кубин – знакова фігура у світі авангардної електронної музики. Німецькому музиканту з Гамбурга вдалося об’єднати у своїй творчості експериментальне звучання, створивши синтез авангарду та поп-культури.

Хто би міг думати, що забутий зал на другому поверсі Днепровської філармонії – ідеальне місце для нічного рейву? Але команді з «Культури Медіальної» вдалося зробити неможливу – принести в Дніпро легендарну електронну музику Фелікса Кубіна, довівши тим самим, що андрегранд-культура в наших широтах успішно проникає в маси.

Інший проект фестивалю це Open/Closed {аудио-візуальна виставка}. В ній звертаються до образу радянського митця, храму його праці та укладу життя. Минулого року творча група Ksi Prostir дослідила одну майстерню, інтуїтивно поринаючи в її історію за допомогою речей художника. Але це лише матеріальна поверхня, безликі здогадки. Тепер час фактів, свідків і доказів. Відкрити завіси. Відкрити двері. Відкрити спогади. На скільки глибоко — це був виклик команді Ksi Prostir. Результатом став проект OPEN/CLOSED: аудио-візуальна виставка у просторі Художнього Комбінату в Дніпрі.

Це не лише спосіб поглянути у минуле, але й краще зрозуміти сьогодення: глибоку прірву між непристосованими і байдужими, між системою і оточенням, між творцем і глядачем.

В 2018 році Kultura Medialna оголошує open call для митців на участь у п’ятому фестивалі Конструкція, який відбудеться у червні 2018 року у Дніпрі. Резиденція надає можливість трьом учасникам з України та трьом учасникам з-за кордону проведення художніх досліджень, створення нових робіт або адаптацію існуючих проектів до місцевого контексту. Всі роботи будуть представлені на щорічному міжнародному фестивалі аудіовізуального мистецтва та нових медіа в міському просторі Конструкція.