7 лютого у світі відзначають День безпечного інтернету – Safer Internet Day під гаслом «Разом до найкращого інтернету». 

Його запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Це вже 20 день безпечного інтернету. 

Щоб підвищити обізнаність з безпеки онлайн проводять різноманітні заходи у закладах освіти, громадських організаціях тощо. Так, наприклад, вчора, 6 лютого у харківських бібліотеках проходили лекції, дискусії та вікторини щодо потенційних загроз від онлайн-ресурсів, соціальних мереж та торгових майданчиків у мережі.

У кіберполіції нагадали про базові правила кібергігієни:

  • Щоб захистити інтернет-акаунти необхідно використовувати складні паролі, які містять літери верхнього та нижнього регістру, цифри та символи.
  • Використовуйте двофакторну аутентифікацію;
  • Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та перевіряйте URL-адресу потрібного сайту;
  • Щоб захистити номер телефону, можна заборонити віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора;
  • Завантажуйте програми та застосунки лише з офіційних джерел;
  • Робіть резервні копії даних.

Варто зазначити, що в Україні створили посібник «Онлайк» щодо освіти з безпеки в інтернеті для професійних спільнот. У ньому містяться детально розроблені вправи й інформаційні матеріали для висвітлення теми безпечної поведінки в інтернеті у професійній діяльності з дітьми, молоддю та професійними спільнотами.

  • Також до Дня захисту персональних даних команда Rakuten Viber поділилася порадами, які допоможуть українцям розібратись, як захистити приватність та убезпечити власну переписку.
  • Хочемо нагадати, якщо вам складно самостійно перевірити новину чи важливе повідомлення — надсилайте її у наш фактчек-бот «Перевірка». Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Gwara Media.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.