У справі про прорив кордону на півночі Харківської області слідчі ДБР вивчають таємні документи та за травень вже опитали понад 100 свідків.
Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Удовиченко.
Як заявив заступник директора ДБР, справа перебуває на початковому етапі, оскільки від 10 травня пройшло мало часу.
«Для того, щоб об’єктивно відповісти, чи були якісь порушення, треба слідчим і експертам дослідити масу документів. Всі ці документи таємні. Цих документів дуже багато, вони специфічні, знаходяться в різних місцях, а деякі банально неможливо вилучити, тому що зараз вони використовуються, — без них можуть бути паралізовані якісь процеси на лінії фронту», — розповів посадовець.
Він додав, що детективи також опитують свідків.
«На даний час допитано вже 104 особи. Це військове керівництво, бійці, які безпосередньо перебували на полі бою, багато інших людей. Деяких допитували по три-чотири рази. Бо виходить так, що ти допитав Петрова, а потім Іванова. Іванов щось розповів про Петрова, про що сам Петров не сказав, і ти знову допитуєш і уточнюєш», — ділиться Удовиченко.
Нагадаємо, Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська.
На відтинку від Стрілечої до Глибокого фактично рухаються з півночі на південь вздовж Трав’янського водосховища, яке розташоване на річці Харків і є природним запобіжником від флангового удару з боку українських сил. Щодо Вовчанського напрямку, росіяни просуваються вздовж річки Сіверський Донець. Останніми днями росіяни окупували Огірцеве, Плетенівка та Гатище та просунулися до Вовчанська, де нині тривають вуличні бої.
Читайте також
- Північна частина Вовчанська «практична стерта» російською артилерією — аналітики. Супутникові знімки свідчать про значні ураження будинків міста. Орієнтовно від 50 до 80 відсотків знищено і не підлягає відновленню.
- ISW: Росія хоче розпочати другу фазу наступу на Харківщині. Підкріплення для російських військових на Харківщині свідчить про те, що вони, ймовірно, намагаються відвести українські сили з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створюють «буферну зону» на півночі Харківської області. Таким чином Росія хоче розпочати другу фазу наступу в регіоні.