До кінця 2023 року українські бібліотеки можуть отримати 25 тисяч книжок від британських видавництв.

Про це йдеться на сайті української організації ПЕН.

Це спільна ініціатива організації Український ПЕН, британського благодійного фонду Book Aid International, Міжнародного ПЕН, «Нової пошти».

Книги англійською для дорослих, підлітків та дітей доставлять у Київ до офісу Українського ПЕН. Потім літературу розподілятимуть між бібліотеками відповідно до їх запитів.

До цього команда організації провела опитування серед бібліотек у різних регіонах України. Найбільший запит із боку книгозбірень є на видання англійською мовою для дітей та підлітків (художня література, нонфікшн, книги для вивчення англійської).

Також серед запитів були — класика, біографії, мемуари, репортажі, есеї, видання для саморозвитку та сучасна проза. Необхідно від 10 до 2000 примірників видань.

Щоб отримати книжки для бібліотек необхідно заповнити онлайн-форму до 1 вересня включно за посиланням.

Про проєкт

У червні 2022 року Український ПЕН розпочав проєкт «Незламні бібліотеки». У рамках цієї ініціативи організація збирає і передає нові книжки українською і англійською мовами для бібліотек на звільнених та прифронтових територіях, що постраждали через війну Росії проти України. Проєкт підтримують іноземні партнери, українські видавництва та небайдужі українці.

Читайте також