Загальна вибухова потужність комбінованих авіаударів по Україні з початку року перевищує 9 кілотонн. 

З початку року лише 3% російських ракет, випущених по Україні, вражали військові цілі. Інші 97% прийшлися на цивільну інфраструктуру. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

«Загальна вибухова потужність комбінованих авіаударів по Україні з початку року перевищує 9 кілотонн. Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляє, що 712 з 1804 жертв серед цивільного населення, підтверджених ООН за останні 3 місяці, спричинили ракетні атаки та атаки баражуючими боєприпасами», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, лише за минулу добу в Харківській області від російських обстрілів загинуло двоє людей, ще восьмеро були поранені.

Ввечері, 27 березня, внаслідок обстрілу села Борова Ізюмського району на Харківщині загинув 12-річний підліток. Вдень 27 березня росіяни поцілили по Харкову авіабомбою. Внаслідок обстрілу житлових будинків у Шевченківському районі загинув 59-річний цивільний чоловік. 19 людей отримали поранення, серед них 4 дитини.

Нещодавно також російські військові завдали удару по Шевченківському району авіабомбами вперше з 2022 року. Попередньо РФ застосувала дешевий аналог крилатої ракети. Це УМПБ Д-30 СН, що виготовлений на базі ФАБ-250 — ця інформація перевіряється, уточнив Болвінов.

Він додав, що 27 березня було два «прильоти» по Харкову. Перше влучання сталося по загальноосвітній школі, друге посеред житлових будинків.

Читайте також