Українські військові капелани здійснюють духовний супровід воїнів у зоні бойових дій, шпиталях, частинах та, зокрема, займаються психологічною підтримкою бійців. 

25 жовтня в Україні відзначають День військового капелана. Це свято було започатковане на честь святого Мартина Милостивого, єпископа Турського, якого вважають засновником і покровителем військового духовенства. Раніше Ґвара Медіа розповідало про отця Геннадія, який став військовим капеланом ще у 2014 році, а зараз служить у військовому шпиталі, де займається душпастирством українських військовослужбовців.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, отець служив у Харківському прикордонному загоні. 

«Першим ділом я поїхав на місце своєї служби. Там вже всі були забарикадовані, кругом кулемети, автомати, собаки прикордонні по коридорах бігають. Мені доручили спалювати архіви, чим я цілий день займався. А ввечері, коли всі зрозуміли, що почалася повномасштабна агресія, мені сказали: «Отець, ідіть до храму молитись», – ідеться в повідомленні.

Військове звання отримав вже після 24 лютого 2022 року – у березні президент підписав закон про створення Служби військового капеланства. Разом із цим посада стала офіцерською. Священники офіційно стали військовослужбовцями ЗСУ, отримали грошове забезпечення, пільги та гарантію компенсації родині, якщо капелан отримає поранення чи загине. 

Детальніше про шлях отця Геннадія, інститут капеланства в Україні, перехід до Православної української церкви та віру під час війни читайте в матеріалі.

Читати також: