Прогнозований чистий прибуток «Укрнафтобуріння» завдяки видобутку газу на Сахалінському родовищі у 2024 році міг скласти 6,5 млрд грн.
У відповіді на запит Ґвара Медіа в Агентстві з розшуку та менеджменту активів розповіли, що від простою родовища щомісяця в середньому втрачається наступний обсяг енергоресурсів, які б могли бути направлені на забезпечення енергетичної безпеки України:
- природний газ — 47,3 мільйона кубічних метрів;
- конденсат — 3326 тонн;
- конденсат газовий легких вуглеводнів — 1903 тонн.
«Прогнозовані показники на 2024 рік чистого прибутку “Укрнафтобуріння”, який є джерелом формування доходів держави від управління активами, розрахунково із середніх показників діяльності товариства за 11 місяців 2023 року складали 6,5 мільярдів гривень», — розповіли в АРМА.
1 грудня після рішення Шостого апеляційного адміністративного суду за заявою Держгеонадра видобуток газу було зупинено. Тоді анулювали спецдозвіл на видобуток на Сахалінському родовищі та наказ, яким було видано 17 спецдозволів іншим компаніям.
Остаточне рішення у цій справі Верховний суд прийняв у 2019 році, яким зобов’язав Держгеонадра розглянути заяву Укрнафтобуріння про видачу їм спецдозволу. Натомість через 3,5 роки державний орган замість розгляду заяви УНБ звернувся до суду із заявою про поворот виконання рішення, строк на подання якої пропущено Держгеонадрами на 2,5 роки. Підставою для поновлення пропущеного строку Держгеонадра зазначили лист від Державного бюро розслідувань.
Однак, як стало відомо після розгляду справи, ДБР не просило Держгеонадра звертатися до суду з вимогою про анулювання спецдозволу та зупиняти видобуток на Сахалінському родовищі.
ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» звернулося із заявою про перегляд постанови Шостого апеляційного адміністративного суду (ШААС) та просить скасувати цю постанову та попередню ухвалу Київського окружного адміністративного суду й ухвалити нове судове рішення, яким залишити заяву Держгеонадра про поворот виконання судового рішення, без розгляду.
Судове засідання про перегляд за нововідкритими обставинами призначене на 11.06.202 за адресою: вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, м. Київ, 01010. Головуючий суддя — Вівдиченко Тетяна Романівна, зал судового засідання № 2.
Читайте також
- Від Злочевського до Коломойського. Чому Україні не потрібний мільярд кубів газу щороку з Сахалінського родовища.
- Про важливість Сахалінського родовища в березні 2024 року розповідала очільниця Краснокутської громади в інтерв’ю Ґвара Медіа.