Знайдені документи у Боровій: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 4

Фактчек Редакція - 19 Січня 2023 | 23:51

За допомогою документів, які журналісти Gwara Media знайшли у деокупованій Боровій, ми змогли підтвердити участь елітного підрозділу спецпризначенців Росгвардії в окупації Харківщини. У четвертій частині розповідаємо вам про ще дев’ятьох деанонізованих окупантів цього підрозділу.

Що відомо? 

У невеликому складському приміщенні в самому центрі селища Борова окупанти покинули роздавальні/ здавальні відомості паливно-мастильних матеріалів військової частини 6832.

Завдяки знайденим відомостям ми з’ясували, що 28-й загін спеціального призначення «Ратник» близько 6 місяців пробув на території України та готувався до вторгнення як мінімум з 21 лютого.  

Загін «Ратник» є елітним підрозділом, який брав участь майже в усіх загарбницьких кампаніях російської влади після розпаду СРСР.

Ідентифіковані нами військовослужбовці цього спецзагону, як ми помітили, мають спільні риси, а саме: не приховують приналежності до армії загарбників та дружбу один з одним.

Саме це дозволило нам продовжити пошук військових, користуючись вже знайденою інформацією.

Ідентифікація військових РФ

Розпочнемо нашу ідентифікацію з Андрія Ожигіна

На своїй сторінці в «Однокласниках» у 2009 році окупант активно ділився деталями особистого життя: світлинами з військової служби та одруження.

Проте від 7 листопада 2016 року «Однокласники» перестали цікавити Ожигіна — він перейшов у ВК, під фейковим ім’ям Андрія Андрієва.

Скрин з особистої сторінки Ожигіна у ВК

У цьому акаунті ми знайшли фото вже з дорослішими Андрієм Ожигіним та його дружиною. Та, на жаль, дописів в особистому профілі нам побачити не вдалося.

В друзях Андрія Ожигіна ми знайшли ще одного військовослужбовця РФ, що був на Харківщині, — Ігоря Шелигіна.

Ігор Шелигін також має в друзях у ВК Зімбахтіна Федора та Селіверстова, про яких розповідали у попередній частині розслідування. Також його ім’я фігурує у документах, які нам вдалося знайти в Боровій. 

Шелигін не вирізняється з-поміж інших бійців майже нічим: як й інші військовослужбовці підрозділу, полюбляє риболовлю, підводне та звичайне полювання. На його сторінці можна знайти відповідні фото.

Також можна знайти меми, фото та добірки тематичних пабліків на тему полювання.

Військовий також є поціновувачем армійських пабліків «сильної Росії» та таких, які підтримують збройну агресію проти України.

У 2010-му Шелигін поширив фото у військовій формі, поруч з ним — раніше ідентифікований Зімбахтін.

Це, по-перше, свідчить про військовий досвід, що налічує більш ніж 10 років. По-друге, вкотре засвідчує тісний зв’язок між самими спецпризначенцями.

Варто звернути увагу на той факт, що Шелигін активно залучає власних дітей до заходів, пов’язаних з військовими святкуваннями. На цих фото його син та донька: 

Фото датовано 2 серпня. Це день, коли у РФ відзначають день аеромобільних військ.

Шелигін сфотографувався та оприлюднив фото з наступним ідентифікованим Олегом Поповим. Попов є професійним військовим, що закінчив Військову академію звязку імені Маршала Радянського Союзу С.М. Будьоного.

На його сторінці у соціальних мережах розміщене фото від 2018 року, де помітно шеврон із назвою «бойова одиниця загону спецпризначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ». Зазначимо, що цей шеврон не має прив’язки до конкретного підрозділу, але свідчить про приналежність до спецпризначенців.

Черговим деанонізованим російським військовим 28-го загону спеціального призначення «Ратник» є Роман Бойков. Його ім’я не лише є у документах окупаційної армії, а й у списку друзів інших російських військових: Зімбахтіна, Селіверствова та Шелигіна.

Бойков має вищу освіту, чим пишається, адже поділився цим публічно на своїй сторінці.

Окрім даних про освіту, на сторінці військового зустрічається музика 90-х, теорія математики, правила з англійської мови.

У 2014 році у його соцмережах з’являлись дописи на підтримку російської влади, а у 2016 році — з критикою її ж.

Варто звернути увагу на спільну рису: такі меми з’являються й в інших ідентифікованих, але до 2017 року. Можемо припустити, що після цього вони виконують певні директиви та правила щодо ведення соцмереж. Втім, це лише припущення.

Після «поховань» конституції РФ, будь-яка політика зникла зі сторінки. Отже, з 2016 року Роман — зразковий батько, сім’янин та військовослужбовець.

Наступного війського-загарбника Євгенія Кривополєнова ми знайшли в друзях Бойкова.

На сторінці Кривополєнова, яка, до речі, вже видалена, також є різні дописи на військову тематику та багато підписок на тематичні спільноти.

У 2014 році Криволєпов, судячи з фото, пишався тим, що мав доступ до спецтехніки, адже всі особисті світлини робив виключно поруч з автівками.

Перейдемо до наступного спецпризначенця —  Івана Істоміна.

Іван Істомін — поціновувач петицій.

На його сторінці бачимо заклики до підпису петицій проти QR-кодів, вакцинації від COVID-19, щеплення дітей та, що дуже дивує, проти мобілізації. 

Такий допис про підтримку петиції Істомін поширив 26 вересня. Тобто коли його загін вже повернувся у РФ (раніше ми довели, що підрозділ вийшов з України 12 серпня).

Звернемо увагу: всього лише за рік погляди військового від зневажливого ставлення до провідної партії «Єдина Росія» переросли у тотальну підтримки зовнішньої агресії РФ, отже, і політики правлячої партії.

Також на сторінці Істоміна можна знайти фото з його сімейного відпочинку. Він активно залучає своїх синів до походу в тир або ж відвідування музеїв, пов’язаних з періодом СРСР та Другою світовою війною. 

Наступного спецпризначення загону «Ратник» ми теж знайшли і у документах, й у друзях інших військових підрозділу. 

Фефілов закінчив той самий університет, що і Бойков. Вони також є друзями у соцмережах. 

На сторінці Фефілова не обійшлося без доказів «патріотичного виховання» своїх нащадків.

Микола Нєронов, що також служить у підрозділі, є другом вже раніше знайденого Шелигіна. Так само Нєронов присутній на знайдених документах. 

Як і більшість його колег, Нєронов не приховує свій статус. Так, на сторінці у соцмережі «Однокласники» він має тематичне фото профілю.

На своїй сторінці у ВК окупант Нєронов не ділитися інформацією. Проте ми помітили, що з 14-ти відомих нам окупантів щонайменше у 6-ти він є у друзях.

Інший ідентифікований Василь Думін є гарним прикладом того, що військові 28-го загону спецпризначення «Ратник» не переховуються.

Адже на аватарці у соцмережі Думін вдягнений у військову форму та берет з традиційною для Росії радянською зіркою.

Висновок

Завдяки відомостям, знайденими журналістами Gwara Media у Боровій, ми змогли ідентифікувати 15 військових елітного підрозділу спецпризначенців Росгвардії, які перебували на території Харківської області та мали її захопити.

Шукаючи військових саме цієї частини, ми неодноразово переконувались у тісному зв’язку спецпризначенців: вони разом полюють, вчаться, їхні діти дружать.

Це все підтверджує той факт, що загін «Ратник» є не просто групою солдатів, а злагодженим підрозділом зі спільною ідеологією.

Сподіваємося, ці дані дозволяють притягнути російських військових до відповідальності. Зі свого боку фактчекери Gwara Media збиратимуть якомога більше особистих даних російських військових, аби за потреби допомогти слідству.

Читайте також Зруйнована Харківщина: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 2 та Звірства в Ізюмі: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 1.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.