У травні – червні Україна змогла зупинити російський наступ на Харків, друге за величиною українське місто, розташоване дуже близько до російського кордону. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час виступу в Інституті Рональда Рейгана в Америці.
Російська армія отримала наказ увійти в зону артилерійського вогню, щоб обстрілювати Харків. Проте «мужність наших чоловіків і жінок, а також дозвіл Америки вражати військові цілі в Росії зробили свою справу».
Зеленський зазначив, цей російський наступ зупинено, а Україна продовжує далі витісняти російську армію з районів біля Харкова. Він згадав і про знищення пускових установок російських ракет, які щодня обстрілювали Харків понад два роки. І це, на його думку, дало місту захист від масованих ударів.
«Уявіть, скільки ми можемо досягти, коли всі обмеження будуть зняті. Так само зараз ми можемо захистити наші міста від російських керованих бомб, якщо американське керівництво зробить крок уперед і дозволить нам знищувати російські військові літаки на їхніх базах», — звернувся Зеленський до американців.
Президент впевнений, якщо американське керівництво надасть можливість для глибоких ударів по російських військових та логістичних об’єктах у Криму, то це допоможе значно обмежити дії Росії на півдні України й витіснити їх звідти.
У кінці він наголосив, Україна вже отримала п’ять зенітно-ракетних комплексів Patriot, а також визначення пріоритетом надання Україні ракет-перехоплювачів. Але чекає на нові підсилення, адже «разом з Америкою світ здатен робити правильні речі».
Нагадаємо, Україна вже отримала дозвіл на використання британських ракет для ударів по військових цілях РФ. Голава уряду Великої Британії Кір Стармер, який прибув у Вашингтон на саміт НАТО, також сказав, що Україна сама вирішує, як вона користується ракетами Storm Shadow. В той же час, видання Bloomberg зазначило, що Америка досі «вагається» у наданні дозволу використання їх зброї для України.
Читайте також
- «Дратує, коли кажуть, що підтримка України – це благодійний жест» — МЗС Німеччини. На саміті у США НАТО має чітко назвати Росію загрозою безпеці та відповідно адаптувати свою політику – включно з посиленням допомоги Україні.