Учора, 3 січня, закінчився термін накладання вето на закон № 5655 про реформування сфери містобудівної діяльності.
Це випливає зі статті 94 Конституції України, згідно з якою, якщо президент не накладає вето на законопроєкт, документ автоматично вважається підтриманим ним.
Як відомо, закон № 5655 надіслали до офісу президента 19 грудня, відповідно, з 20 грудня розпочався відлік термінів накладення вето, який завершився вчора, 3 січня.
Крім того, Володимир Зеленський не відреагував на петицію, де активісти та архітектори закликали його не підтримувати законопроєкт.
Що відомо про містобудівну реформу?
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності.
Автори документа пояснюють, що реформа допоможе знизити корупційні ризики й підвищити публічність та прозорість у даний галузі, а також чітко визначити права, обов’язки та відповідальність учасників будівництва.
Однак, проти закону виступили аналітики Руху Чесно, організації Наші гроші, Асоціації міст України, архітектори та інші активісти, які виявили багато неточностей у документі.
Найбільше обурення в активістів викликала відсутність будь-якої комунікації із суспільством під час опрацювання закону. Крім того, автори законопроєкту довгий час не надавали документ для ознайомлення перед остаточним голосуванням.
Щобільше, станом на 3 січня 2022 року до президента України щодо застосування ним вето до законопроєкту 5655 звернулись 44 сільські, селищні, міські ради, більшість від складу, яких складає понад 700 народних обранців, повідомляє пресслужба АМУ.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.