Станом на 4 березня Офіс генерального прокурора розслідує 274 кримінальні провадження щодо сексуального насильства в умовах війни.
Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська, пише hromadske.
За її словами, зростаюча кількість зареєстрованих справ свідчить про те, що все більше постраждалих наважуються розповідати про пережите сексуальне насильство та давати свідчення.
«Це дуже відважні люди. Багато з них знаходять сили, щоб не тільки давати свідчення, але й допомагати іншим. Вони перетворюють свою травму на силу», — сказала Зеленська.
Наразі вдалося задокументувати лише частину реальних випадків сексуального насильства, оскільки не всі постраждалі готові звертатися до правоохоронців.
Загалом у Харківській області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів, з яких майже 15 тисяч пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін. Понад тисяча людей обліковуються як викрадені або зниклі безвісти. Щодо розслідування фактів катувань, позбавлення волі, сексуального насильства правоохоронці працюють із Міжнародним кримінальним судом.
Куди звернутися по юридичну та психологічну допомогу?
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільних безкоштовно), 0800500335 (з мобільних і стаціонарних — безкоштовно);
- Зателефонувати за номером 068-145-55-90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написати в Telegram, Viber, Signal тощо або заповніть заявку на сайті ЮрФем;
- Звернутися до спеціалістів та спеціалісток платформи психотерапевтичної допомоги «Аврора»;
- На гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали: скайп — lastrada-ukraine, телеграм — NHL116123, електронна пошта — [email protected].
Якщо ви перебуваєте на окупованій території, зверніться до Офісу генерального прокурора:
- Електронна пошта: [email protected];
- Телефонний номер для дзвінків та повідомлень у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal: 096-755-02-40;
- Єдиний ресурс для фіксації воєнних злочинів warcrimes.gov.ua.
Читайте також
- «Мене зґвалтував російський військовий». Сексуальне насильство як воєнний злочин
- «Ми хочемо допомогти». Як мобільні бригади лікують мешканців деокупованих територій