15 років ув’язнення отримав чоловік, який був передавав координати енергетичних об’єктів у п’яти областях України для ФСБ Росії, повідомив речник СБУ Харківської області Владислав Абдула.

За даними СБУ, він передавав координати електропідстанцій на території Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей. Чоловік також збирав дані про наслідки російських ударів по енергосистемі України. Зібрана інформація була потрібна РФ для підготовки повторних ракетних атак з метою повного знеструмлення областей.

У червні 2023 року контррозвідники СБУ в Харкові затримали чоловіка. Суд визнав чоловіка винним у державній зраді та призначив йому 15 років в’язниці. Як встановило слідство, затриманим виявився посадовець місцевого підрозділу компанії «Укренерго». Він очолював групу з оптимізації та розрахунку втрат електроенергії.

За даними служби, російські спецслужби завербували його до повномасштабного вторгнення, а наприкінці лютого 2022 року дали йому завдання. Отриману інформацію чоловік передавав ФСБ через посередника в окупованому Щасті Луганської області. Для зв’язку використовували анонімний чат.

Читайте також

  • Харків’янина судитимуть за підтримку так званої «СВО»