Шевченківський районний суд Києва продовжує розгляд справи колишнього начальника управління СБУ Харківської області Романа Дудіна, повідомляє Ґвара Медіа.

Нині триває розгляд доказів, наданих стороною обвинувачення.

«Розглядали докази безпосередньо – пару постанов щодо визначення підслідності і диск з трафіками, який був долучений прокурором», – коментує захисник Дудіна Олександр Кожевніков журналісту Ґвара Медіа.

Сьогодні 14 лютого 2024 року суд продовжив тримання під вартою ексначальнику СБУ Харківщини ще на 60 днів до 14 квітня 2024 року.

Дудіна обвинувачують у вчиненні одразу трьох злочинів за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) та ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України.

Що відомо про Романа Дудіна

  • Роман Дудін очолював управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року. Президент України Володимир Зеленський звільнив його після робочої поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді глава держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто»;
  • У лютому 2022 року Дудін запевняв, що Харківщина надійно захищена, а УСБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до окружної дороги Харкова;
  • 11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану.

На цю тему

Перед судом над ексначальником СБУ Харківщини Дудіним сталася бійка – ВІДЕО. До зали засідання перед початком суду намагався потрапити активіст, проте йому перешкоджали це зробити працівники служби судової охорони.