На Харківщині продовжується евакуація зі звільнених населених пунктів. Більшість людей виїжджає з Ізюма, Куп’янська, Шевченкового та Вовчанська.

За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, з деокупованих територій Харківщини вже виїхало понад 11 тис. цивільного населення.

Люди переважно покидають рідні місця або через постійні ворожі обстріли, або через те, що їх житло зруйноване й не придатне для життя в осінньо-зимовий період. Їм запропоноване тимчасове житло в Харкові чи інших населених пунктах. 

Наразі відомо, що в Харкові у компактних місцях проживання зимуватимуть уже понад 1000 людей. Ще близько 500 осіб розселено на кілька діб, далі вони мають намір прямувати до родичів. Тимчасове житло для переселенців з деокупованих громад надається безоплатно до кінця холодного сезону

Евакуацією займається Єдиний координаційний гуманітарний центр, який об’єднує в єдину базу всі дані, отримані від волонтерів, «Червоного Хреста», місцевої та обласної влади. 

Якщо ви бажаєте залишити небезпечні території, можете звернутися до Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України: (057)7200526 або до Всеукраїнської організації: 0800332656. 

Зазначимо, що тепер внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати соціальні послуги за місцем перебування. З 1 жовтня в усіх регіонах України впроваджують Єдину інформаційну систему соціальної сфери.