Заархівуй своє життя

Влада Міронова - 27 Квітня 2020 | 20:59

Вчені запустили цифровий архів, в якому збирають історії про пандемію коронавірусу. Люди з усього світу можуть поділитися спогадами.

Дослідники Університету Арізони Кетрін О’Доннелл, Марк Тебо і Річард Еймсбері запустили проєкт під назвою «A Journal of the Plague Year: An Archive of COVID-19» (Щоденник чумного року: Архів COVID-19). Це онлайн-архів, який збирає контент про пандемію.

Дівчина стоїть біля архіву
Anastasia Shuraeva / Pexels

 

Проєкт отримав свою назву на честь історичного роману «Щоденник чумного року» Даніеля Дефо, в якому письменник розповідає про масовий спалах бубонної чуми в Лондоні 1665-1666 рр. 

Засновники проєкту стверджують, що, як правило, подібні звіти повні історичних деталей, і в цьому є істотний недолік – не ясно, як на епідемію реагували різні люди. Тому «A Journal of the Plague Year» дає слово кожному охочому. 

Назву архів отримав від роману "Щоденник чумного року" Д.Дефо
“Щоденник чумного року” Даніель Дефо / brewminate

Вчені пропонують надсилати свої історії, відео, зображення, аудіозаписи, електронні листи, документи, скріншоти, текстові повідомлення, посилання та інше. Їм потрібні не тільки офіційні документи, тому що такі папери в будь-якому випадку збережуть. Проєкт створили, щоб зафіксувати, скоріше, досвід різних людей щодо емоційного впливу ізоляції: переходу на віддалену роботу чи її втрату, виклики у вихованні дітей.

У список того, чим можна поділитися потрапили й меми. Але творців проєкту не цікавлять популярні в мережі зображення і фотографії, на зразок порожніх полиць супермаркетів. Поділитися своєю історією можна тут.

Читайте також винайдення вчених про те, що Джоконда не дивиться нам прямо в очі.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.