Вранці 3 вересня за межами селища Краснокутськ Богодухівського району внаслідок обстрілу горіла лісова підстилка листового лісу на площі 500 м.кв. 

Про це у ранковому зведенні повідомляє начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Пізніше, о 09:25 3 вересня, у Борівському лісництві Куп’янського лісгоспу у результаті обстрілу загорілася хвойна лісова підстилка на площі 0,7 га.

Того ж дня у Гутянському лісовому господарстві Краснокутської громади через влучання російського боєприпасу горіла підстилка. 

Лісові пожежі Харківщини

Нагадаємо, Харківщина серед областей, які найбільше постраждали від лісових пожеж. Лише з початку року Харківщина зазнала 192 лісові пожежі на площі майже 9 тисяч гектарів. Здебільшого вони виникають через бойові дії та мінування.

Як результат — регіон втратив значну частину природно-заповідного фонду через війну з Росією — 108 об’єктів перебуває в окупації, 63 — безпосередньо в зоні ведення активних бойових дій. Крім того, ще однією ціллю для російських обстрілів є і поля в Україні. Лише за минулий тиждень росіяни пʼять разів обстріляли земельні поля Харківщини, що спричинило знищення пшениці загальною площею у 75 гектарів. Мова йде про хлібні поля Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів.

За словами начальника ГУ ДСНС в Харківській області Артема Астахова, росіяни навмисне обстрілюють засіяні поля та ліси Харківщини.

Увечері 2 вересня Синєгубов повідомив, що в Оскільській громаді Ізюмського району триває масштабна пожежа, яка охопила лісові насадження на площі близько 1200 гектарів і поширилася на село Студенок. Станом на вечір 3 вересня локалізовано загоряння у селі Студенок, але пожежа все ще триває. Із зони стихійного лиха евакуйовано 600 осіб.

Для гасіння вогню було задіяно 77 одиниць техніки та 275 рятувальників. Вогонь знищив близько 250 житлових будинків. За словами Синєгубова, оскільки пожежа сталася внаслідок військових дій РФ, постраждалі можуть розраховувати на компенсацію за знищене майно в рамках програми «єВідновлення».

Читайте також