З Вовчанського та Липецького напрямків на Харківщині станом на 17 травня евакуювали вже понад 9 тисяч людей, повідомив під час пресконференції у Kharkiv Media Hub начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, темпи евакуації впали, хоча запити надходять з Вовчанська, звідти вивозити людей немає можливості.

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безоплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

Наступ на півночі Харківщині

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська.

На відтинку від Стрілечої до Глибокого фактично рухаються з півночі на південь вздовж Трав’янського водосховища, яке розташоване на річці Харків і є природним запобіжником від флангового удару з боку українських сил. Щодо Вовчанського напрямку, росіяни просуваються вздовж річки Сіверський Донець. Останніми днями росіяни окупували Огірцеве, Плетенівка та Гатище та просунулися до Вовчанська, де нині тривають вуличні бої.

Армія РФ завдала удару по тих територіях, які вона була вимушена покинути 19 місяців тому. Росіяни розпочали наступальні дії на Харківщині, а також продовжують штурми та рух на інших ділянках фронту.

Інші новини на цю тему

Кому хочеться лишати свою домівку? Люди повинні це зробити, щоб врятувати життя — розмова з волонтером про евакуацію з Вовчанська.

У Вовчанську російські військові беруть цивільних у полон та не дають евакуюватися. За даними поліції, російські військові, які намагалися закріпитись у місті, не дозволяли місцевим мешканцям евакуйовуватися: людей почали викрадати та зганяти до підвалів.