А от у Харківську область за час повномасштабного вторгнення переїхало понад 1500 бізнесів.

З Харківщини з 24 лютого 2022 року в інші регіони країни переїхало 990 підприємств. Усього в Україні зафіксовано 18 944 переїзди бізнесу з одного регіону в інший. Про це повідомляє Опендатабот.

А от у Харківську область протягом двох років переїхало 1545 підприємств. Так, Харківщина займає четверте місце серед областей України, до яких релокуються бізнеси.

Куди переїжджає бізнес / Інфографіка Опендатабот

Найчастіше переїжджають компанії у сфері оптової торгівлі — 39,4% від загальної кількості. Також до топу увійшли компанії у сфері будівництва та нерухомості — 6% та 4,4% відповідно. 

173 компанії переїхали, але згодом знову повернулися до свого першого регіону. Найчастіше бізнес повертався до Києва — 59 компаній. Проте 626 підприємств вже неодноразово переїжджали, але так і не повернулись до свого рідного місця реєстрації.

За інформацією Головного управління ДПС у Харківській області, з початку року 116 підприємців, переважно з деокупованих територій, обрали Харків як нову локацію для своєї діяльності та змінили свою податкову адресу. 

Однак за цей же час припинили діяльність 1741 ФОП, а 112 бізнесів перемістилися з Харкова в іншу область.

За даними міськради, станом на 1 березня кількість фізичних осіб-підприємців у Харкові склала майже 118,4 тисячі осіб. 

Нагадаємо, нещодавно Ігор Терехов провів зустріч з бізнес-лідерами міста. Під час зустрічі він наголосив, що окрім пільг для підприємців, також важливо посилити захист неба.

Під час зустрічі з журналістами начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що перш за все захищатимуть критичну інфраструктуру. «Питання по С-300 залишається, бо 40 секунд – це досить незначний час. У деяких систем час наведення 30 секунд на ціль», — сказав Синєгубов.

Раніше Терехов вже заявляв, що «закрити небо над Харковом вкрай важливо». За його словами, міська влада торік перерахувала понад пів мільярда гривень на потреби військовим, у тому числі для ППО та організації мобільних груп для боротьби з «шахедами».

Читайте також