Європейський Союз планує створити спеціальний фонд для підтримки української армії на €20 мільярдів протягом чотирьох наступних років.

Про це пише Politico із посиланням на пʼятьох дипломатів.

Пропозиція не передбачає прямих платежів Україні, однак Брюссель допоможе іншим країнам покрити власні витрати на закупівлю і передачу зброї Україні та навчання її військових.

Таке рішення запропонував верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він сказав, що фонд є необхідним для того, щоб допомогти Україні захистити себе від російської агресії.

Фонд буде фінансуватися коштами ЄС, а також внесками від країн-членів. Його використовуватимуть для закупівлі зброї, обладнання та військових матеріалів для України. Фонд також буде використовуватися для навчання українських військових.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що фонд є «ключовим кроком у підтримці України в її боротьбі проти російської агресії».

Створення фонду обговорюватимуть на зустрічі глав держав і урядів ЄС, яка відбудеться 23–24 червня в Брюсселі. Очікується, що схвалення цього рішення.

Читайте також

  • План відновлення, реконструкції та модернізації країни повинні підготувати до кінця жовтня. Це відкриє фінансування на €50 мільярдів від Європейського Союзу.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!