Ще рік тому у цей час всі українські міста були у святковій метушні: вулиці освітлені ілюмінацією, комунальники облаштовують різдвяні локації та фотозони, бутіки прикрашають свої магазини й, найголовніше, відкривають головні ялинки.

Проте цьогоріч все зовсім по-іншому. Дух справжнього Різдва в українців вкрала Росія. Не всі визначились, чи варто встановлювати головну ялинку та взагалі чи потрібно святкувати Новий рік. Але більшість областей вже не тільки знають, де розмістяться новорічні дерева, а й встановили їх. Тож, короткий лікбез про новорічний настрій в містах України.

Київ

У столиці ялинку все ж таки встановили. Дискусії, чи вона потрібна, тривали кілька тижнів, але рішення було прийнято — столиця без неї не залишиться. «Ялинку незламності» встановили на Софійській площі без офіційного відкриття. Її прикрашає герб, а світиться вона шляхом генератора. Через складну ситуацію в країні й війну вона значно скромніша, але все одно дуже гарна.

фото t.me/vitaliy_klitschko

Харків

 Харківська ялинка роками визнавалася найвищою в Україні. Були часи, коли вона сягала 40 метрів 

Через війну її розмістили у метро. Тут встановили ілюмінації, прикраси та навіть будиночок святого Миколая, де діти та дорослі можуть кинути в скриньку листи зі своїми бажаннями.

фото: Gwara Media

Львів

Від встановлення різдвяного дерева містяни не відмовилися, проте традиційного святкового ярмарку в місті цьогоріч не буде. Ялинку місту подарувало одне з львівських підприємств, а прикрасять його декором, який використовували у минулі роки. Ілюмінація працюватиме лише кілька годин на добу: лише від 17 до 22 години.

фото: Андрій Садовий

Тернопіль

Жителі Тернополя проголосували проти встановлення ялинки під час війни. Але на Театральній площі працюватиме резиденція Святого Миколая.

Миколаїв

У Миколаєві новорічна ялинка у воєнному стилі. Її встановили у центрі міста на місці пам’ятника Святому Миколаю та покрили маскувальною сіткою й ілюмінацією.

Воєнна ялинка у Миколаєві. Фото – ruslan_senichkin

Звільнена Буча

За встановлення ялинки проголосували більшість місцевих жителів. Тому зараз на Київській площі поруч з центральним «Пунктом незламності» красуються торішні новорічне дерево і прикраси. Як зазначив мер Бучі, ілюмінації залишаться відключеними заради економії електроенергії.

фото з відкритих джерел

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську встановили «Ялинку Перемоги». Її прикрашають дитячі малюнки, а гірлянди живляться від генератора.

Фото: Руслан Марцинків

Одеса

В Одесі офіційних заяв, що буде встановлено головну ялинку міста, не було. Влада поки не поспішає якось коментувати це. На наш запит міськрада не відповіла.
Що стосується Одеської області, то міста Южне та Ізмаїл відмовилися від головних ялинок.

Окупована Керч

У Керчі з’явилась ялинка у синьо-жовтих кольорах. Місцеві окупанти пообіцяли розібратися.

Фото з’явилися у місцевих пабліках, відео святкової ілюмінації в Криму виклав у Telegram й громадський діяч Сергій Стерненко.

Хмельницький

У центрі Хмельницького ялинку встановили на уламку російської ракети С-300.

Міста, які відмовилися від встановлення новорічної ялинки

Дніпро, Рівне, Тернопіль, Чернігів, Полтава, Запоріжжя, Чернівці, Вінниця, Суми, Кропивницький, Черкаси.